Rádioamatéri sa stretli v Medzeve

Mikulášskeho stretnutia v Medzeve sa zúčastnilo vyše troch desiatok účastníkov. Okrem navrátilcov z Čiech nás potešila návšteva trojčlennej delegácie A.R.E.S. zo Žilinského kraja. Účastníkov prišla pozdraviť aj primátorka Medzeva, ktorá sa nezabudla popýšiť tým, že vo svojom krízovom štábe má aj Ing. Jara Stehlíka, ktorý o rádioamatérstve čosi vie (OM8FT ex OM8APA).
Program stretnutia tvorili prednášky na tému A.R.E.S. čo je a čo nie je, Winlink ako spôsob práce emailom cez naše rádio. Po návšteve Múzea kinematografie sme pokračovali v témach ako RTL SDR kľúč v hamšeku, čo je nového s prevádzačmi na Východnom Slovensku a na občianskom pásme to zase žije. Záver patril spomienke na expedíciu za zatmením Slnka v roku 1999 pod vedením Vojta, OM7YE (SK) a následnému stretnutiu práve v Medzeve. V krátkom filme od Stana, OM8AQ sme si zaspomínali na to, akí sme boli mladí a pekní, ale aj na našich priateľov rádioamatérov, ktorí nás medzičasom opustili. Po kapustnici sme sa rozlúčili výstupom na ochodzu kostolnej veže a prehliadkou novo zrekonštruovaného hodinového stroja. Rolu očakávaného Mikuláša na seba prevzal Stano, OM8ST a odvážlivcov, ktorí sa nebáli vyliezť po strmých a úzkych schodíkoch až na vežu, obdaril špeciálnymi rádioamatérskymi medovníkmi.
Ohlasy na stretnutie sú zatiaľ priaznivé. Dúfame, že sa o rok stretneme v rovnakej atmosfére a v ešte väčšom počte. Fotografie zo stretnutia v Medzeve od Stana, OM8AQ si môžete pozrieť na jeho stránke .: Tu :.

Rado, OM8BU

Please follow and like us:
error

Mohlo by Vás zaujímať