Zaujímavé aktivity našich členov

Jozef, OM6TC

Jozef, OM6TC

Jozef, OM6TC dokázal, že i v dôchodkovom veku sa dá udržať štíhla postava. Je aktivátor mnohých vrcholov v programe SOTA OM . Spolu s Janom, OM3TC vysielali zo známych kopcov Malých Karpát. Fotografie s popisom a Jozefove aktivity si môžete pozrieť .: Tu :.

Jozef, OM5CD na Gerlachovskom štíte

Z Gerlachovského štítu si zavysielal Jozef, OM5CD.
Prvý raz sa pokúsil o výstup na Gerlach v auguste 2007. Napriek augustovému dátumu výstup znemožnilo počasie a ranná námraza vo výškach nad 2000 m. Po piatich rokoch bola túžba o výstup o to väčšia, že išlo o prvovýstup a aktiváciu SOTA OM vrchola PO-001 . Týždeň pred výstupom na končiaroch Vysokých Tatier nasnežilo. Počasie sa v nasledujúcich dňoch našťastie umúdrilo a nielen to, že sa všetok sneh roztopil, ale v deň výstupu 19.augusta 2012 mali krásne počasie, aké sa v Tatrách málokedy zažije. Bolo slnečné a bezveterné počasie od svitania do súmraku s teplotou nad 20°C aj na samotnom vrchole.
S horským vodcom mal dohodnuté, že na vrchole zotrvajú 3 hodiny, vrátane rozbalenia a zbalenia vysielacieho zariadenia. Jozef nadviazal 150 spojení, na 80 m SSB 18, na 40 m CW 64, na 20 m CW 16 a na
2 m FM 52. Spojenie mal so 17 zemami DXCC (OM, OK, DL, I, HA, HB9, LZ, K, YO, G, ON, PA, LY, S5, F, EA a SP). Používal transceiver YAESU FT-857D a doma vyrobený anténny tuner. Ako anténu použil rybársky prút dĺžky 4,5 m s predlžovacou cievkou a ladenými radiálmi pre pásma 80, 40 a 20 m. Pre pásmo 2 m mal doma vyrobenú GP anténu. Ako zdroj používal modelársky akumulátor 8000 mAh o hmotnosti 725 g.

Jaro, OM1II na lodi Žitava

Ďalším zaujímavým vysielaním bolo z lode Žitava nášho člena Jara, OM1II.
Jaro sa zaoberá vysielaním na málo používaných pásmach so špeciálnym povolením.Teraz experimentoval na pásme 472 kHz.

Related posts