Bratislava 2014

Vianočné stretnutie rádioamatérov v Bratislave

Prvé fotografie z tohtoročného rádioamatérskeho stretnutia v Bratislave od Jozefa, OM1CI si môžete pozrieť na jeho stránke, alebo .: Tu :.

Vianočné stretnutie rádioamatérov v Bratislave
A ďalšie fotografie od Karola, OM5KP sú umiestnené .: Tu :.
Zábavné video zo stretnutia od Imra, OM2WM je .: Tu :.

Tohtoročné 6. nepravidelné stretnutie rádioamatérov v Petržalke bolo čo do počtu zapísaných účastníkov rekordné – 57 účastníkov. Počtom boli zaskočení nielen organizátori, ale aj samotní prítomní rádioamatéri. Pre organizátorov je to výzva do budúcnosti, nakoľko lokálne stretnutie prerástlo svojou účasťou na vysoko nadpetržalské. Prišli priatelia z QTH ako je – Humenné, Martin, Nitra, Bánovce, Piešťany, Komárno, Galanta, Trnava a určite aj ďalšie. Zastúpené boli takmer všetky kraje. Prví prichádzali už od 14-tej hodiny, skôr ako samotní organizátori.
Na 15.30 bol stanovený čas zahájenia stretnutia. Dušan OM3CVV privítal prítomných, vydal potrebné pokyny a zaželal príjemnú zábavu. Výdaj guláša až o 16-tej hodine bol spôsobený absenciou chleba, čo určite nepokazilo náladu. Naša jediná zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Evka OM1AED vyberala peniaze za tombolu a spolu s organizátormi pomáhala s vylosovaním tých šťastnejších lístkov. Začo patrí poďakovanie nielen jej, ale aj ostatným sponzorom za dary do tomboly.
Družné rozhovory pokračovali aj počas losovania, niektoré hodne hlasité, mali snahu losovanie tomboly narúšať, ale živá retranslačná stanica medzi dverami zabezpečila posielanie informácií do susednej miestnosti. Keď boli vylosované posledné ceny, všimol som si jeden zaujímavý fakt – život nekončí manželstvom, ale skončením tomboly. Vtedy totiž začal hromadný únik časti účastníkov do tepla domova.
Osvetlenie bolo podľa odborníkov dostatočné a preto nebol problém o foto a video, ktoré s ľahkosťou profesionálov hravo zvládli – Karol OM5KP, Jozef OM1CI a Imro OM2WM. Že tam chýbala ceduľka s nápisom, že priestor je monitorovaný nikomu nevadilo a bez problémov pózovali pred kamerami.
Podľa výrazu v tvárach naživo, alebo na fotkách, sa javí stretnutie ako vydarené. Guláš bol vysoko jedlý a minuli sa aj utopence. Stretnutie okorenil hrou na gitaru Ľudo OM0ATU, v speve mu konkurovali aj Janovia OM1JS a OM3TC a ďalší prítomní, ktorí vydržali až do záveru. Zdravé jadro sa presunulo do expresa, kde privítalo oneskorenca Alexa OM3TY. Poďakovanie patrí všetkým prítomným, nakoľko bez nich by sa stretnutie nekonalo.

Za organizačný výbor Dušan OM3CVV a Jaro OM1II.

Please follow and like us:
error

Mohlo by Vás zaujímať