Rádioamatérka Raisa, R1BIG

V mojom predchádzajúcom príspevku s názvom „Rádioamatérka Raisa, UB1AOA ste si mohli prečítať o jej živote, rádioamatérskych začiatkoch, zaujímavej činnosti a rôznych zážitkov okolo vysielania. V roku 2020 Raisa obdržala volaciu značku R1BIG a od 1.1.2022 vysiela pod fínskou volacou značkou OH7BG. Teraz býva prechodne vo Fínsku, na malom ostrove, kde sa nachádza jej obľúbená chata OH73ELK.


Raisa verí vo veľkú budúcnosť rádioamatérstva a prostredníctvom svojich sociálnych sietí, ako aj priamo v étery sa snaží sprostredkovať pozitívny impulz veľkému množstvu ľudí, nielen OM, ktorí sú už aktívni rádioamatéri, ale aj ich YL a nezabúdať na prilákanie úplne nových záujemcov do tohto koníčka. Chce, aby jej príspevky pomohli rádioamatérstvu rásť a stali sa populárnejšími po celom svete! Robí propagáciu všade tam, kde je to možné. Jej cieľom je ukázať, že náš koníček je moderný, fascinujúci a je nielen pre mužov!

YL Raisa videá:
https://www.youtube.com/c/YLRaisa
https://www.youtube.com/hashtag/ub1aoa
Ak by ste chceli vidieť aktuálne prebiehajúce projekty, ako aj jej plány do budúcnosti, alebo by ste jej chceli pomôcť s propagáciou rádioamatérstva, prečítajte si o tom tu: https://raisa.blog/

Ak som niekde a vidím anténu a vy mi poviete svoju volaciu značku, je to ako keby sme už boli priatelia, ktorí sa ešte nikdy nestretli!

 


Medzinárodné stretnutie rádioamatérok ktoré sa konalo od 2. augusta 2019 do 7. augusta 2019 v Českej republike
OL88YL

 


Drahí priatelia, prosím zobuďte ma z nočnej mory. Počas týchto strašných dní a nocí som nemohla písať žiadne príspevky. Dala som si pauzu. Vidíte, môj rádioamatérsky obsah vždy vyžaroval pozitívne pocity, ale teraz tieto pocity nie sú možné. Preto som bola ticho. Ďakujem všetkým, ktorí sa ma pýtali, ako sa mám v týchto dňoch. Teraz som stále vo Fínsku, ale po nejakom čase sa musím vrátiť do svojho rodného mesta Petrohradu, kde žije aj moja mama. Keďže teraz medzi krajinami existuje veľa blokovacích stránok a sociálnych sietí, nie som si istá, či po návrate do Ruska budem môcť pravidelne zverejňovať svoje príspevky a rádioamatérske videá ako doteraz, aj keď sa o to budem snažiť. Dúfam, že budem môcť vysielať z Petrohradu ako R1BIG/p.

Niekoľko videí bolo pripravených na zverejnenie, vrátane inštruktážneho videa o QSO s úžasnou YL Harukou z Japonska a to o tom, ako urobiť QSO v japončine, ako aj iné videá. Ale keďže sa tam veľa usmievam, zdržiavam sa zverejňovania. Počas posledných dní som niekoľko hodín vysielala a boli to jediné hodiny, kedy som aspoň na chvíľu zabudla na to, čo sa stalo. Urobila som stovky QSO.

Žiadam vás, aby sme sa na sociálnych sieťach správali tak, ako keby sme boli vo vysielaní QSO: Buďte opatrní pri každom slove, ktoré poviete, prejavte empatiu a nezabúdajte na sociálne cítenie. Žiaľ, alebo ešte horšie – ako úder katastrofy – som dostala správu od rádioamatéra: „Už nikdy nebudem kontaktovať Rusko cez rádio.“ Žijeme teraz v dobe, v ktorej by sme ako rodina rádioamatérov mali ešte viac prejavovať aktívnu pozornosť našej historickej úlohe pri spájaní ľudí dobrej vôle. ❤️

 

VY 73! Vilo, OM3CAQ

Please follow and like us:

Related posts