Rad praktických informácií

Občas putujem po viacerých rádioamatérskych webových stránkach a nachádzam kopu zaujímavých informácií. Mnohí z nás, skôr narodených, mávame niekedy dojem, že z rádioamatérskeho sortimentu nás azda nemôže nič prekvapiť, že veci rádioamatérske priam ovládame… Je to, samozrejme bežný omyl a určite sa každý z nás viackrát presvedčil, že sa máme čo učiť aj od priateľov od nás o viac rôčkov mladších. Keďže krížiky na našich pleciach zásadne iba pribúdajú, nemali by sme pohŕdať ani osviežením si toho, čo sme skutočne za tie roky tak troška “pustili z hlavy”…

Priznám sa, že ma veľmi príjemne prekvapil súčasný obsah rubriky “Pre začínajúcich” na Slovenskom rádioamatérskom portáli. Pred nie veľmi vzdialeným časom rubrika obsahovala niekoľko riadkov základných informácií. To je ale skutočne minulosť. Množstvo informácií, ktoré dnes stránka poskytuje amatérovi, zasluhuje “jedničku s hviezdičkou” a patrí poďakovanie každému, kto do nej prispel.

Osobitne odporúčam prečítať si druhé a upravené vydanie článku autorov Johna ON4UN a Marka ON4WW, nazvaného “ETIKA A PRAVIDLÁ PREVÁDZKY RÁDIOAMATÉROV”, ktorého výborný preklad napísala Janka, OM4YL.

Hoci sa niekomu môže zdať, keď zbadá obsah tohoto článku, že sú to veci, ktoré dávno a dôverne pozná, prihováram sa za to, aby sme si dielko každý nielen prečítali, ale aby sme si ho pripamätali pri každom QSO alebo debate, ktorej sa na pásmach zúčastňujeme.

om3aa

Please follow and like us:
error

Mohlo by Vás zaujímať