Príjemné prežitie vianočných sviatkov

Vianoce 2014

Príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa šťastia, zdravia a úspechov v novom roku 2024 prajeme všetkým členom i návštevníkom našej stránky!

Vianoce 2014
Klik a potom klik

Na zamyslenie:

Ešte len deň začal a už je šesť hodín večer. Sotva prišiel pondelok a už je piatok. Mesiac je za nami a rok sa pomaly končí. A zrazu ubehlo 40, 50, 60 a viac rokov nášho života. Začíname si uvedomovať, že strácame rodičov, priateľov a že je už neskoro vrátiť sa späť.

Takže skúsme si napriek všetkému užiť čas, ktorý nám zostáva. Neprestávajme hľadať aktivity, ktoré sa nám páčia. Doprajme si trochu farby do našej sivej. Usmievajme sa na maličkosti života, ktoré nám vkladajú balzam do sŕdc. Aj napriek všetkému si užívajme tento čas s pokojom. Skúsme eliminovať „po“ Urobím to potom… Poviem potom… Budem o tom premýšľať potom… Nechávame všetko na neskôr, akoby „po“ bolo nekonečno. Tomu však nerozumiem, pretože potom je káva studená… potom sa priority menia… potom, zdravie prejde… potom deti vyrastú… potom rodičov stratíme… potom sa na sľuby zabúda… potom sa deň stane nocou… potom, život končí… A potom je často neskoro… Takže nenechávajme nič na neskôr. Pretože kým stále čakáme, že sa uvidíme neskôr, môžeme stratiť tie najlepšie chvíle, najlepšie zážitky, najlepších priateľov, najlepšiu rodinu. Deň je dnes. Tá chvíľa je teraz. Už nie sme vo veku, kedy si môžeme dovoliť odkladať na zajtra, čo treba urobiť hneď. Tak uvidím, či budete mať čas prečítať si túto správu a potom ju napríklad zdieľať. Alebo to možno necháš na… „potom“… A nikdy sa k nej nevrátiš… ?!

Príbuzné príspevky