Zdravý pohyb

rozhladna_kukla

rozhladna_kukla V nedeľu 12.4.2009 sme si spravili výlet na samostatný vrch Kukla. Na vrchu je postavená nová rozhľadňa, je z nej pekný výhľad na okolie, hlavne na hrad Červený Kameň. Kukla (564m n. m.) je výrazný samostatný vrch v Malých Karpatoch nad obcou Dubová.

Zaparkovali sme nad obcou pri chate Fúgelka. Odporúčam ísť trasou žlto značenou a na rázcestí Tri kopce ísť ďalej po modrej na vrch Kukla. Po ľavej strane počas mierneho stúpania si nezabudnite pozrieť bralo Čertove zuby. My sme tam videli horolezcov. Cesta dubovo-bukovým lesom je príjemná, ani sa nenazdáte a budete na vrchu. Na úzkom vrchole stojí 12m vysoká drevená rozhľadňa, vybudovaná v roku 2007 na mieste starej rozhľadne. Pri rozhľadni sa nachádza vymurované ohnisko s mnohými lavičkami a stolmi.

Cestou späť sme sa rozhodli navštíviť hrad Červený Kameň. Parkovisko pri hrade bolo plné, okolo hradu bolo veľa ľudí. V hradnom parku sme obdivovali nádherných pávov. Bol to vydarený výlet. Tu si môžete pozrieť fotky z veľkonočného výletu (OM3WDB s rodinkou, OM1ADA, OM1MJ, OM3CAQ s XYL)

Vilo, OM3CAQ

Please follow and like us:

Related posts