WARD

WARD (World Amateur Radio Day) – 18. apríla je Svetový deň rádioamatérov

Rádioamatéri, sú to nadšenci, ktorí sa venujú vysielaniu na frekvenčných pásmach, ktoré sú určené pre rádioamatérov. Tykajú si a správajú sa voči sebe ako priatelia. Neváhajú cestovať a vysielať z rôznych ostrovov, menej rozvinutých krajín a neobývaných území, aby umožnili iným rádioamatérom nadviazať spojenie so vzácnou lokalitou.
Zúčastňujú sa rôznych medzinárodných pretekov. Do konca apríla prebiehajú preteky International Amateur Radio Union 95th Anniversary   (95. výročie medzinárodnej rádioamatérskej organizácie) poriadanej URE (Unión de Radioaficionados Españoles). Zo Španielska vysiela desať príležitostných staníc AMxWARD. Spojenia s týmito stanicami sa každému elektronicky evidujú, vyhodnocujú a odmeňujú vzácnymi diplomami:

Strieborný diplom nášho člena Pavla, OM5CM
Zlatý diplom nášho člena Alexa, OM3YCA
Platinový diplom nášho člena Ronalda, OM4KK

Pre podporu rádioamatérskej činnosti na pásmach i mimo pretekov vypisujú najrôznejšie organizácie, spolky, kluby, aj jednotlivci, dlhodobé súťaže a za splnenie ich podmienok vydávajú rôzne ocenenia. Pekné a mnohé vzácne diplomy má vo svojej zbierke veľa rádioamatérov.

 

Please follow and like us:
error

Mohlo by Vás zaujímať