Správa o činnosti OTC SARA za rok 2010

Vďaka internetovej stránke nášho klubu https://otc.cq.sk/ si na nej môže každý prečítať najdôležitejšie informácie, prípadne napísať svoj názor, nápad, alebo dať odkaz pre ostatných priateľov klubu.
K dnešnému dňu má klub 288 žijúcich členov. Od začiatku roka 2010 zomrelo 5 členov klubu:
Augustín Komorný, OM3CGK zo Slepčian
Pavol Mojžiš, OM4MP z Trenčína
Marcek Koščo, OM7MK zo Žiaru nad Hronom
Ladislav Satmáry, OM8AM z Košíc
Vladimír Hanák, OM3WAG z Trnavy
Naším najstarším členom je Géza Illés, OM8CA, ktorý je ešte stále aktívny na rádioamatérskych pásmach. V decembri bude mať náš priateľ „Gejzabáči“ úctyhodných 93 rokov !
Pribudli nám 6 noví členovia klubu:
Rudolf Olejník, OM8SL
Peter Čuboň, OM1TI
Jozef Ondruš, OM3CHO
Milan Cigler, OM7SR
Ján Šinkovič, OM5XX
Silvia Mališová, OM7AXL
Po rezignácii Miloša Jiskru, OM3AA na funkciu VO (zodpovednej osoby) klubovej rádiovej stanice OM9OT bol Radou OTC zvolený a Telekomunikačnému úradu SR navrhnutý Karol Toman, OM5NS.
Bola vykonaná zmena trvalého stanovišťa. Formálna adresa klubu (sídlo SZR) teraz je:
OLD-TIMERS CLUB SARA Bratislava
Wolkrova 4
85101 Bratislava 5
Platnosť povolenia OM9OT je do 3.1.2016.
Počas roka klubová stanica vysielala v pretekoch, poriadaných klubom. Vladimír Krnáč, OM7AB zo Zvolena a Peter Martiška, OM3PA z Partizánskeho. Jaroslav Kubíček, OM1II vysielal pod klubovou značkou OM9OT z Donoval ( Národný park SR-Veľká Fatra ).
Tento rok, 18.novembra , tomu bude 15 rokov, čo bol založený klub na ustanovujúcej členskej schôdzi v hoteli Baník na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Mimoriadnou aktivitou nás poteší vysielanie našich členov pod klubovou značkou OM9OT z mnohých zaujímavých a žiadaných lokalít na území Slovenska, s cieľom umožniť slovenským a zahraničným rádioamatérom získať obľúbené diplomy OTC, ako aj diplomy SZR.

V Drozdove dňa: 9.10.2010
Za Radu OTC SARA Viliam Jánoš, OM3CAQ

Please follow and like us:
error

Mohlo by Vás zaujímať