Spomienkové stránky na rádioamatérov

Ako podstránka národného adresára slovenských rádioamatérov, OM CallBooku, je budovaná stránka spomienok na zosnulých priateľov – rádioamatérov. Na stránku spomienok je možný prístup zo stránky www.omradio.sk, tam je vľavo hore tlačidlo “Spomienky”.

Na stránke “Spomienky” je aktuálne 84 záznamov. Záznamy sú čerpané zo stránky hamradio.sk a sú od roku 2015 vrátane. Ak bola pri ozname o úmrtí aj fotografia, sú tam záznamy aj z predchádzajúcich rokov.

Približne pri 50 záznamoch o úmrtí chýba fotografia. Namiesto nej je obrázok s prosbou o zaslanie fotky zosnulého priateľa a emailová adresa, kam ju poslať. Najlepšia je sólo fotografia, ale môže byť aj malá skupinka. Treba pritom označiť osobu, napríklad druhý zľava a podobne. Pokúsim sa ju z fotky vystrihnúť, ak to bude možné. Ak nie, ostatným v skupinke rozostrím tváre.

Staršie záznamy ako rok 2015 už nebudem proaktívne pridávať. Ak ale chcete pridať spomienkový text z akéhokoľvek dátumu, teda aj spred roku 2015, nie je problém, stačí poslať text a fotografiu. Podrobnosti sú pod tlačidlom “INFO” na stránke “Spomienky” úplne dolu.

Veľmi by som ocenil, keby si rádioamatérska komunita takto spomenula a uctila pamiatku zosnulých kamarátov. Preto prosím všetkých, ktorí majú v počítači fotografiu rádiomatéra, ktorý ju na stránke nemá, aby ju poslali. Takisto platí prosba o zaslanie fotografie, ak je kvalitnejšia ako zverejnená. Tiež, ak chcú zverejniť spomienku a fotku zosnulého rádiomatéra staršieho dátumu, spred roku 2015.

Podľa počítadla prístupov je o túto stránku pomerne veľký záujem, preto chcem všetkých poprosiť o pomoc pri budovaní tohto, svojim spôsobom jedinečného archívu spomienok na zosnulých priateľov – rádioamatérov: http://depe.sk/omcb/detail.php?callsign=silent

 

Dušan, OM2ADP

Please follow and like us:
error

Related posts