Chrudim 2019

QRP Chrudim 2019

QRP Chrudim 2019
V sobotu 16. marca 2019 sa uskutočnilo rádioamatérske QRP stretnutie v Chrudimi, Českej republike. Na stretnutí boli členovia nášho klubu OM5LD, OM3TBG, OM3THX, OM6TC a OM3TY. Využili možnosť už v predvečer sa tradične stretnúť a trochu podiskutovať o QRP prevádzke. Tento rok si nezohnali ubytovanie, tak spali priamo na mieste konania (spacáky, nafukovačky, … kto čo priniesol).
Vyznávači QRP prevádzky používajú malý výkon 5 W a menej (QRP – znížte výkon). S vysielacím zariadením v malých škatuľkách rôzneho prevedenia, využívajú tiež konzervy od sardiniek, nadväzujú spojenia na stovky až tisícky kilometrov. Sú to vyzretí rádioamatéri, dobrí technici a operátori. Táto zaujímavá skupina QRP zanietencov má vo svete veľkú obľubu. Združujú sa v QRP kluboch, v Čechách je to OK QRP KLUB a OK QRP INFO, v Anglicku G QRP CLUB, v USA je QRP ARCI, v Rusku RU QRP a ešte ich je veľa ďalších.
Atmosféru stretnutia vám priblížia fotografie, ktoré si môžete pozrieť .: Tu :. Fotografie z minuloročného stretnutia sa nachádzajú .: Tu :.

Laco, OM5LD

P.S. Fotografie sa nachádzajú na serveri Rajče Je tam umiestnených 133 albumov z rádioamatérskeho prostredia, prírody, turistiky, zo života. Pod každým albumom sú ešte adresy na informácie k danej tematike.

Please follow and like us:

Related posts