Ako to bolo na severe SR?

OM5CD Babia hora

OM5CD Babia hora

Niekoľko poznámok z E-mailu Jožka, OM5CD, Vilovi, OM3CAQ:

….Odhadovaná hmotnosť výbavy, čo bolo treba vyniesť na kopec, je cca 16-18kg, čo je bezmála skoro štvrtina mojej osobnej hmotnosti. Musím tiež priznať, že si to môžem dovoliť vďaka tomu, že so mnou chodí na tieto túry aj moja polovička (môj horský kamzík), ktorá nesie všetko ostatné pre dve osoby (voda, jedlo a ostatná nevyhnutná výbava do hôr). Z tej hmotnosti je akumulátor o kapacite 17Ah, vážiaci 6kg! Je to želéový a nie štartovací akumulátor, tak ho nie je možné zaťažovať veľkým prúdom, aby som neprepálil prepojky článkov.

Nenechávam nič na náhodu a ťahám so sebou dostatočnú výbavu aj na miesta, kde by bol deficit stromového porastu (na Modralovej to problém nebol). Zaujímavé je, že tá kóta je o 600m nižšie ako Babia hora (odkiaľ som mal perfektný výhľad na oravskú dolinu) a je v podstate za ňou schovaná a predsa sa podarilo spraviť viac ako dvojnásobok spojení (53). Aj keď opäť bolo, žiaľ, veľa staníc, ktoré ma nepočuli. Ja som ich väčšinou bral bez problémov.

Tu je niekoľko záberov z Babjej hory a Modralovej :

Výšľap na Babiu horu
A sme tu. Orava je pod nami !
Babia hora v éteri !
Pracovisko QTH Babia hora
Môj “horský kamzík” na kóte Modralová
Moja anténa Windomka…

Úprava uchytenia antény
Polovica tímu troška oddychuje
Prevádzka OM9OT z Modralovej začína
Nácvik na prípadný Letecký deň
“Slovenský severný pól”

A aký je záver? Ospravedlňujem sa staniciam, ktoré ma nepočuli, aspoň mám námet, na Oravu sa opäť vrátiť… 73 ! Jozef, OM5CD

Please follow and like us:
error

Mohlo by Vás zaujímať