topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
DIGI a kmitočtový plán KV pásiem
Pred niekoľkými dňami sa na frekvencii 3756 kHz rozprúdila debata ohľadom kmitočtového plánu KV pásiem vo vzťahu k povoleným druhom prevádzky. Podnetom bola vyslovená otázka, či je možné, podľa nateraz platných povolovacích podmienok, vysielať v pásme 18 MHz módom SSTV. Súčasne bol vyslovený názor, že pojem DIGI, ktorý sa v tabuľke pre triedu EXTRA, ale aj inde, vyskytuje, nie je v norme nikde definovaný a môže preto vzbudzovať nielen neistotu v radoch rádioamatérov, ale tiež umožňovať rôzny výklad. V debate sme si vypočuli rôzne názory...
Celý článok
 
Dajme sa do druhého kola !
Prečítali sme si Vilov oznam o rozposlaní diplomov Národné parky SR. Je možné predpokladať, že mnohým záujemcom, súdiac podľa počtov QSO s klubovou stanicou, možno chýba niekoľko málo spojení z niektorých okresov. Preto by sme, my členovia OTC, mali zrejme roztočiť druhé kolo s klubovou značkou OM9OT a umožniť tak získať náš nový diplom mnohým ďalším rádioamatérom, klubom včítane poslucháčov.
Aby bolo možné vysielanie vhodne rozplánovať, prosím členov OTC SARA dohodnúť so mnou mailom, telefonicky alebo na pásme termíny, kedy môžeme svojím vysielaním pomôcť získať diplom ďalším záujemcom.
Predovšetkým by bolo vhodné vysielať v soboty a nedele pre tých záujemcov, ktorí sú zamestnaní a nemajú možnosť byť na pásme ráno v pracovné dni. Vysielať ale budeme aj počas týždňa, čiže termíny budú dané vašimi možnosťami !
Kontakt na mňa je uvedený v záložke Rada OTC, ako aj na konci tejto stránky.
Teším sa na vaše msg !
Miloš, OM3AA
Celý článok
 
Diplomy
V stredu 12.3.2008 som poslal doluuvedeným staniciam, okrem OM3AA, diplomy NP SR.
Ďalšie vypísané diplomy sú pre OM3-0001 a OK1IBK.
Tieto pošlem na budúci týždeň, alebo možno až po Veľkej noci.

Diplomový manažér OTC, Vilo, OM3MB
Celý článok
 
Diplomy Národné parky SR
6.3.2008 som vypísal diplomy NP SR pre tieto stanice: OM4LP, OM7DX, OM6CH, OM7VF, OM3AA, OM5BP, OM7AG, OK1AOU, OM7AB, OM7AC, OM2AM, OK2JML, OM8LA, OM3TRO, OK2MHS, OM3WOR, OM4NI a OM3CAZ..

Všetkým gratulujeme k získaniu diplomu.
Diplomy pošlem na budúci týždeň - treba ich podpísať predsedom OTC.
Diplomový manažér Vilo, OM3MB
Celý článok
 
OM9OT - upresnenie
Predchádzajúcu správu o vysielaní klubovej stanice OM9OT upresňujem takto:

Jaromír (OM8ON) bude vysielať v pásme 80 m SSB v sobotu 1. marca po skončení SSB ligy, obdobne bude vysielať aj v nedeľu 2. marca 2008 po skončení KVPA na 80 metroch SSB
Ten, kto sa v minulých mesiacoch usiloval, má jedinečnú šancu dovŕšiť splnenie podmienok diplomu NÁRODNÉ PARKY SR. Prajeme úspech !

Miloš, OM3AA
Celý článok
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 131 132 133 134 135 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 666 - 670 z 673

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates