topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
OM9OT z okr. Turč.Teplice - TTE
Informácia pre záujemcov o diplom NÁRODNÉ PARKY SR :Katka, OM3CRG, bude vysielať pod klubovou značkou z QTH Sklené, okr. zn. TTE, v sobotu 26.apríla 2008 a v nedeľu 27. apríla 2008, vždy od 07.00 do 10.00 hod. nášho času !

Tým, ktorí okres TTE potrebujú, prajeme lepšie podmienky, ako boli v ostatných dňoch. Bude to Katkiné prvé vysielanie ako OM9OT, prajeme jej veľa QSO!

Miloš, OM3AA
 
Poďakovanie
Od 17.novembra 2007 sme boli všetci svedkami už dlho nevídanej aktivity členov Old-Timers Clubu SARA spojenej s vysielaním klubovej stanice OM9OT najmä pre plnenie podmienok diplomu Národné parky SR.

Hoci sme viacerí každému z operátorov OM9OT vyslovovali poďakovanie za prezentáciu stanice zo žiadaných okresov, patrí sa, aby sme poďakovali všetkým ochotným priateľom, ktorí pomohli mnohým záujemcom uskutočnením spojenia, tu, verejne, na našej klubovej stránke. Na vysielaní sa úspešne podielali nielen dlhoroční členovia klubu, ale viacerí z tých, ktorí sa stali členmi OTC iba na sklonku roka 2007 od stretnutia na Drozdove. Ešte raz VĎAKA !


Za tento krátky čas bolo nadviazaných viac ako 7.000 QSO, aktivita sa ale rozbieha, aj keď iba akosi pozvoľna, znova. Dnes vysiela Laco, OM4LP s klubovou značkou z QTH Remata. Chystá sa vysielať Vilo, OM3CV, z Oravy, možno uvažujú aj ďalší, čo by nás všeobecne veľmi potešilo...


Od 4. januára 1996, kedy sa objavila klubová značka OM9OT prvýkrát v éteri, boli urobené viaceré tisícky spojení z veľkého počtu rôznych QTH, jednotlivé spojenia boli využiteľné nielen pre diplomy vyhlásené klubom, ale aj pre diplomy z programu SZR.


Pre lepšiu predstavu o aktivite jednotlivých členov počas uvedeného času ( s výnimkou úseku od októbra 2001 do októbra 2007 ), možno pozrieť nasledujúci prehľad :

Celý článok
 
"Radioamatérství"
Pre tých, ktorí sa pozreli na stránku Wikipedie - adresa je uvedená v predchádzajúcom príspevku, odporúčam po prečítaní článku o hamspiritu, kliknúť ešte na súvisiaci článok nazvaný "Radioamatérství", obsahuje viaceré milé poznámky a formulácie...

Miloš, OM3AA
 
Desať bodov HAM Spiritu
Ospravedlňujem sa Lukášovi, OM-0215, ktorý poslal tento článok na www.cq.sk, že som si dovolil ho prevziať aj pre stránku OTC SARA, keďže som presvedčený, že oživovania slov o hamspirite nie je nikdy nadostač...( pozri tiež napr. na http://cs.wikipedia.org/wiki/HAM_Spirit
Miloš, OM3AA

LukasOM3-0215 napísal: "10 bodov HAM Spiritu ako ich propagoval Ing.Vladimír Srdínko, ex OK1SV":

Celý článok
 
Ochrana kmitočtov
V tejto krátkej msg chcem upozorniť na zaujímavý článok Ing. Františka J a n d u, OK1HH, týkajúci sa ochrany rádiových frekvencií.

Je uverejnený na adrese http://www.rozhlas.cz/veda/technologie/_zprava/377432

Miloš, OM3AA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 636 - 640 z 663

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates