topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
"Bezdrôtový Martin"
Harry G. Martin ZL1UC 1. časť Prvé stretnutie s rádiom som absolvoval v roku 1922, keď som žil v Newcastli upon Tyne a BBC tam spustilo stanicu s volacím znakom 5NO.
Moja prvá lekcia prebehla takto – „Dobre, vidíš že 5NO vysiela na 520 metroch a pre jeho príjem potrebuješ 520 metrov drôtu (na bezdrôtový príjem ?). Samozrejme nemôžeš natiahnuť 520 metrov drôtu u vás vzadu vo dvore, takže natiahneš vonku toľko, koľko je možné a zbytok navinieš na cievku vo vnútri zvyčajne na kostru o priemere cca 13 cm“. Pridáš kondenzátor, kryštálový detektor, slúchadlá a máš hotový prijímač.

Pre získanie správnej dĺžky drôtu, bola cievka vyrobená s mosadzným kontaktom, ktorý sa posúval hore a dolu po cievke. To bolo „ladenie“. Kondenzátor bol neladiteľný, ale nikto mi nepovedal, načo bude potrebný neskôr. Detektor bol kúsok galenitového kryštálu. Bol priskrutkovaný do malého kovového lôžka. Ďalším kontaktom bola drôtová strunka s ktorou ste pichali do kryštálu, až kým ste nenašli najcitlivejší bod, kde bola hudba najsilnejšia. Veľmi vzrušujúce. Samozrejme, ak niekto kýchol, alebo dupal po izbe, strunka z kryštálu odskočila a vy ste museli začať všetko odznovu.
Celý článok
 
OM9OT z Rematy,okr. PRI
Lacko, OM4LP, potvrdil, že v sobotu dňa 19. apríla 2008, v čase asi od 8.00 do 10.00 h. bude vysielať v pásme 80 metrov, SSB, pod klubovou značkou OM9OT z miesta stretnutia CB amatérov, z Rematy, okr.Prievidza, okr.zn. PRI Upozornite preto tých priateľov, záujemcov o diplomy Old-Timers Clubu SARA, ktorým také QSO nateraz chýba.
Miloš,om3aa
 
Diplom NP SR
Diplom Národné parky SR č. 25 získal OK2BGA.
Diplom som mu poslal 8.4.2008.

Diplomový manažér OTC, Vilo, OM3MB
Celý článok
 
Rozprávame sa...
Týchto pár riadkov by pokojne mohlo mať názov "Slovenčina naša"... Keď sa tak ladíme v segmente SSB na osemdesiatich metroch, spravidla zastaneme na každej frekvencii, kde zaregistrujeme ľudský hlas, aby sme si vypočuli rôzne užitočné informácie, poznačili si zaujímavé údaje, pozdravili priateľov, pridali niekedy svoje vlastné skúsenosti, názory, hodnotenia.

Témy rozhovorov pri rádioamatérskych spojeniach na pásmach bývajú,ako vieme, veľmi rôznorodé. Od výmyslu sveta...

Celý článok
 
Nová členka OTC SARA
mikrofón3 Dňom 7. apríla 2008 sme privítali v Old-Timers Clube SARA novú, v poradí štvrtú, členku :

  • čl.č. 336 OM3CRG ing. Katarínu ĎURČOVÚ zo Skleného

    Vitaj, Katarínka v OTC, urobila si nám radosť !

    Miloš, OM3AA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 626 - 630 z 646

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates