topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Diplomy
Zaujímave diplomy vydávané v OK : www.crk.cz škoda, že tam nie sú fotky diplomov.
Peter, OM3PV
 
Snívame
Leto je v plnom prúde, v Borovciach sme sa presvedčili, že ešte žijeme a dýchame..., viacerí snívajú o mori, iní o blížiacom sa €...

Je ale tiež kopa tých, čo snívajú o dorobení niekoľkých okresov pre diplom NÁRODNÉ PARKY SR, ktorý nie je možné získať bez potrebných spojení s klubovou stanicou OM9OT.

Nostalgicky si občas spomeniem na plány o opätovnom rozbehnutí vysielania OM9OT keď bude leto, keď bude dobré počasie, keď bude lepšie počasie, keď bude na záhrade všetko hotové, keď bude.....

Pozerám do diaľky a PONUKY vysielania NECHODIA a NECHODIA a NECHODIA... Tak neviem...

Vraj : Nádej zomiera posledná...

Miloš, OM3AA
 
Zábery z Boroviec
Na stranku: om3qq.rajce.idnes.cz/BOR_08 som umiestnil 165 zaberov z radioamaterskeho stretnutia Borovce 2008. Zhotovil ich "dvorny" fotografista a clen OM3KVE klubu usporiadatelov Maros, OM3WEN.
 
Borovce boli opäť OK!
Tradičné rádioamatérske stretnutie v Borovciach, neďaleko Piešťan, je za nami.Ako vždy, všetko bolo pripravené na jedničku. Príjemne upravená a vyzdobená sála, dobre fungujúci team, ktorý sa postaral o hladných a smädných. Burza so zaujímavými prístrojmi a materiálom,potešila mnohých. S ponukou nových zariadení prišli Miro,OM5AWS, aj Martin, OM6EE.Stretnutie navštívilo najmenej 460 účastníkov, ktorí sa podpísali do listiny účasti !!! Každý sme mali šancu podať ruku dávnym priateľom, ale aj tým, s ktorými sme sa stretli na rádioamatérskych pásmach iba pred relatívne kratším časom.Niekedy sme ale napriek tomu museli "zaloviť v pamäti", ak sme chceli toho druhého osloviť menom. Nie vždy sa to podarilo, ale vybavilo sa to zakaždým s úsmevom...

Ako vždy fungovala perfektne aj QSL služba, Vilo OM3MB a Števo OM3JW

Za to všetko príjemné chcem za seba a možno aj za ďalších, poďakovať LACOVI, OM2ALA, jeho xyl KATKE a všetkým priateľom z piešťanského rádioklubu, ktorí Lacovi účinne pomohli! Poďakovanie ale patrí aj všetkým, ktorí do Boroviec prišli nielen z OM, ale aj z OK1, OK2, SP a i.

Už dnes sa tešíme na BOROVCE 2009 !

Miloš OM3AA
 
Nová rubrika
notebook1.jpg Návštevníci webovej stránky OLD-TIMERS CLUBU SARA určite postrehli istú zmenu v jej designu...

Áno, zriadili sme novú rubriku "Nápady, názory a pomoc". Nachádza sa v hornej časti stredného pásu slúžiaceho na zobrazovanie informácií. Účelom tejto rubriky je:
  • umožniť návštevníkom okamžité vloženie vlastného kratšieho textu na stránku OTC...
  • v reálnom čase zverejniť vlastný nápad týkajúci sa nášho hobby,našej stránky a pod.
  • v reálnom čase dať vedieť svoje názory na konkrétne rádioamatérske aktivity a s tým súvisiace otázky a problémy...
  • vložiť požiadanie o odbornú pomoc pri riešení najmä technických či prevádzkových rádioamatérskych problémov či ťažkostí...
  • ale prípadne tiež ponúknuť na predaj vlastné rádioamatérske zariadenie či zverejniť záujem o kúpu takého zariadenia alebo materiálu...


Táto rubrika rovnako umožňuje každému návštevníkovi v reálnom čase reagovať na zverejnené informácie.

Príspevky v tejto rubrike by nemali byť veľmi široké. Program ich veľkosť obmedzuje na 1000 znakov, preto vyjadrovanie vyžaduje od autora určitú stručnosť. Keďže máme záujem, aby sa všetky informácie na našej webovej stránke vyznačovali slušnou a vecnou formou, program neuloží také správy, ktoré by obsahovali akékoľvek vulgarizmy.

Ak by hociktorý z návštevníkov našej webovej stránky mal záujem zverejniť rozsiahlejší odborný článok súvisiaci s našou záľubou, najmä technické informácie, opisy zariadení, schémy, príp. k tomu patriace fotografie, bude žiadúce, aby použil ďalšiu časť našej stránky a pridal svoj článok prostredníctvom tlačidla v OTC menu "Pridajte Váš článok", alebo kliknutím na veľkú lištu na dolnej strane stránky "Chcem napísať text na stránku OTC".

Rada OTC dúfa, že naša stránka sa stane miestom živej komunikácie nielen medzi členmi OTC, miestom výmeny poznatkov a skúseností z našej rádioamatérskej činnosti.

Za Radu OTC : Miloš, OM3AA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 621 - 625 z 663

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates