topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
OM9OT z okresu REV
Operátori Julo OM7TJ, Vlado OM7SV a Vasil OM7TX budú v piatok dňa 30.mája 2008 približne od 7.00 - 7.30 hod. vysielať ako OM9OT z niekoľkých lokalít v okrese Revúca, okr. zn.REV. Lokátory budú upresnené počas vysielania. Pre diplom Národné parky SR spojenie platí pre NP Muránska planina.

Miloš, OM3AA
 
Pozrite si...
Odporúčame návštevníkom našej stránky OTC SARA popozerať si jednotlivé linky uvedené v prehľade na pravej strane, ale tiež po kliknutí na tlačidlo ZAUJÍMAVÉ STRÁNKY na ľavom okraji okna. S najväčšou pravdepodobnosťou si viaceré stránky možno zaradíte do svojich "obľúbených"...

Miloš, OM3AA
 
OM9OT z okr. CAD
Milí priatelia, pred pár minútami mi Vilo OM3CV oznámil, že od dneška, 22.mája 2008, asi po 17.00 hod. bude vysielať z QTH nr Korňa, okr. Čadca, (CAD). Lokátor bude upresnený až priamo na mieste. Bude používať volací znak OM9OT. V tomto priestore sa spolu s ďalšími priateľmi zdrží do 24.mája 2008.

Bude používať náhradné zariadenie,výkon cca 50W a mobilnú anténu. V momentálnych podmienkach nemusí byť možnosť spojenia bez problémov, preto majte trpezlivosť a ohľad k druhým.

Takže dopočutia na 80m v SSB segmente, nr 3756 kHz !

Miloš, OM3AA

 
K diplomom OTC SARA
Vďaka tejto našej novej webovej stránke som začal zverejňovať údaje o získaných diplomoch NÁRODNÉ PARKY SR. Pre lepšiu predstavu budem odteraz z času na čas oboznamovať nových držiteľov všetkých našich klubových diplomov OTC.

Pre zaujímavosť nasledujúce súhrnné údaje :

Od roku 1996 doteraz, bolo vydaných spolu vo všetkých kategóriách:

  • 246 diplomov OTC SARA AWARD,k nim 70 doplňovacích známok strieborných a 64 zlatých
  • 37 diplomov Slovenská krajina a čas
  • 85 diplomov Štafeta OM9OT
  • 25 diplomov Národné parky SR.


Vilo, OM3MB, diplomový manažér OTC.
 
Aktivita OM9OT na východe
Počas nasledujúcich štyroch dní (štvrtok až nedeľa) plánujem okružnú cestu po severovýchodnom Slovensku. Východzí a zatiaľ jediný zarezervovaný bod, z ktorého plánujem začať prevádzku zajtra, 8.5.2008 okolo 17-tej až 18-tej hodiny miestneho času je Stakčín v okrese Snina.

V piatok 9.5.2008 ide rádio a baterkou do batohu a pešou túrou sa presuniem do najvýchodnejšieho cípu SR na kopec Kremenec vo štvorci KN19CG, (okr.zn. SNI) odkade plánujem začiatok prevádzky medzi 15-tou až 16-tou hodinou MČ. Prevádzka potrvá však najdlhšie do 17:30, aby sme si ponechali dostatočnú časovú rezervu na zostup do civilizácie ešte za svetla.

V sobotu 10.5. 2008 ráno budem pracovať opäť zo Stakčína. Počas soboty sa presunieme niekde do Slovenského raja, odkiaľ sa stanica OM9OT zúčastní v nedeľu 11.5.2008 ráno aj závodu MEMORIÁL OTC SARA. QSO z preteku neplatia pre diplomy.

Pevne verím, že nám bude priaznivo naklonené aj počasie a teším sa na spojenia s Vami.

Jozef, OM5CD

 
<< Začiatok < Predchádzajúca 121 122 123 124 125 126 127 128 129 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 606 - 610 z 641

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates