topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
OM9OT z okresu Púchov !
Alex, OM3TY bude pracovať s klubovou značkou Old-Timers Clubu SARA OM9OT v nasledujúcich dňoch takto :

Dňa 12. júla 2008, po 17.00 nášho času z QTH Čertov, JN99CG, z okresu Púchov, okr. zn. PUC
Dňa 13.7.2008 od cca 7.00 hod nášho času, do asi 14 hod. z rovnakého QTH. V obidvoch prípadoch bude pracovať v pásme 80m SSB, so zariadením FT7, výkon 10W, ant. LW.
Dňa 14. júla 2008, od cca 7.00 hod. nášho času bude vysielanie z uvedeného QTH pokračovať v závislosti od podmienok a záujmu protistaníc.

Podľa prípadných požiadaviek môžu byť QSO uskutočnené aj v CW segmente, kde bude Šaňo používať svoje home made zariadenie DOB80 s výkonom 5W.

Spojenia z okresu Púchov PUC, možno pre diplom Národné parky SR započítať alebo ako CHKO Biele Karpaty, alebo CHKO Kysuce, alebo CHKO Strážovské vrchy !

Miloš, OM3AA
 
OM9OT zo štvorcov v okrese KOM
Ďalšia aktivita OM9OT. V rámci príprav OM8HQ na HF Championship Contest sa budem už zajtra v piatok, 11. júla 2008, popoludní zdržiavať na QTH OM3RJB pri obci KAVA v okrese Komárno vo štvorci JN97AT. Prevádzku z tohto QTH pod značkou OM9OT plánujem v piatok cca od 17:00 a v sobotu ráno o 07:00 na frekvencii 3753kHz. Po skončení contestu (v nedeľu po 12:00 UTC) sa presuniem v rámci okresu na breh Dunaja pri obci Patince do štvorca JN97DR na najjužnejšie položené miesto Slovenska. Po prevádzke z tohto QTH to bude presun ešte cca 7km východnejšie do obce Radvaň nad Dunajom do štvorca JN97ER a prevádzkou z tejto lokality prevádzku stanice OM9OT ukončím.

Chcem túto príležitosť zároveň využiť, aby som pozval všetkých slovenských HAM-ov, k väčšej účasti a podpore slovenskej reprezentačnej stanice OM8HQ. VEĎ KAŽDÝ BOD SA RÁTA! Keď sa pridá jeden HAM a spraví so stanicou OM8HQ z možných 12 napríklad 5 spojení, tak je to 5 bodov. A 5 bodov krát 450 násobičov (čo sme mali vlani) je hneď 2250 bodov v celkovom výsledku. A keď sa ich pridá 100, 200... všetci podľa svojich možností, tak sú to už body, rozhodujúce o celkovom poradí staníc. Je každoročne radosť v conteste počúvať, ako túto jednoduchú matematickú logiku využívajú HAM-s z DL v prospech stanice DA0HQ. Pouvažujte kolegovia... Teším sa na všetky spojenia s Vami.
Ďakujem a 73
Jozef OM5CD
 
OM9OT z okresov NMV a NAM
Zajtra, 10. júla 2008, v čase asi od 07.00 ho do 09.00 hod miestneho času bude Jožko, OM3QQ, vysielať pod klubovou značkou Old-Timers Clubu OM9OT z QTH Čachtický hrad, JN88VR, v okrese Nové Mesto nad Váhom, okr.zn. NMV. Pre diplom Národné parky SR možno spojenie započítať alebo do CHKO Malé Karpaty, alebo aj Biele Karpaty.

V čase od asi 09.00 hod. miestneho času bude pod klubovou značkou OM9OTpracovať Vilo, OM3CV, ktorý bude vysielať z QTH nr Oravská Lesná, JN99NJ, okr. Námestovo, okr.zn. NAM. Pre diplom Národné parky SR možno spojenie započítať do CHKO Horná Orava.
Prevádzku ukončí podľa podmienok a záujmu protistaníc.

Miloš, OM3AA
 
Niečo k Inverted Vee
Pri surfovani na Inete som nasiel (okrem dalsich) tento sikovny kalkulator pre vypocet Inverted Vee dipolu.

Otvorte stranku: http://www.csgnetwork.com/antennaeivcalc.html

V prvom riadku dosadite kmitocet napr. 3.750 MHz.
O riadok nizsie dosadite uhol, ktory zvieraju ramena.
Po kliknuti na Calculate sa na spodu objavi dlzka vo feet a v metroch.

Niekolko vseobecnych poznamok:

Samotny dipol sa skracuje pretoze je vo vzduchu a nie vo vakuu. Autori pisu , ze u Inv.V voci horizontalnemu dipolu, este naviac asi o 3 - 5%. Na rezonancnu dlzku ma vplyv pripadna izolacia drotu. Impedancia sa meni aj vyskou anteny. Normalny dipol vo vyske asi lambda/2 ma imp. okolo 73R. Ked ho usporiadame do tvaru Inv.V tak jeho impedancia klesa. Hra rolu aj kvalita pody. V literature sa udava, ze obycajny dipol na 80 m ma sirku pasma asi 250 kHz a Inv.V iba 150 kHz (zalezi i na hrubke vodica). V bode napajania anteny sa doporucuje zapojit balun 1:1. Su na to navody napr. pouzit asi 8 - 10 m koaxialu navinut ho na 100 mm umelohmotnu trubku (ja som ho navinul na 2 litr. flasu). Tento prudovy balun je sirokopasmovy a v pripade potreby pokryje vsetky KV pasma.

73! Jozef, OM3QQ
 
OM9OT z okresov Bánovce n.B. a Prievidza
Záujemcom o získanie QSO s klubovou stanicou Old-Timers Clubu SARA, OM9OT, z rôznych okresov, QTH, prípadne lokátorov, je určená nasledujúca informácia: Števo OM7DX bude dňa 5. júla 2008, asi od 07.00 ho. miestneho času vysielať ako OM9OT z nasledujúcich QTH:
  • Čierny vrch, nr Kšinná, JN98ET, okr.BAN
  • Suchý vrch, nr Rudnianska Lehota, JN98FT, okr. PRI
  • Bystrý vrch, nr Nevidzany, JN98FU, okr.PRI
  • Okrúhly vrch, nr Čierna Lehota, JN98EU, okr.BAN


Ak bude mať Števo vhodné podmienky, je predpoklad, že prevádzka OM9OT bude pokračovať aj v nedeľu 6. júla 2008.
Prajeme úspech v pile-upoch...

Miloš OM3AA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 596 - 600 z 646

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates