topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
K diplomom OTC SARA
Vďaka tejto našej novej webovej stránke som začal zverejňovať údaje o získaných diplomoch NÁRODNÉ PARKY SR. Pre lepšiu predstavu budem odteraz z času na čas oboznamovať nových držiteľov všetkých našich klubových diplomov OTC.

Pre zaujímavosť nasledujúce súhrnné údaje :

Od roku 1996 doteraz, bolo vydaných spolu vo všetkých kategóriách:

  • 246 diplomov OTC SARA AWARD,k nim 70 doplňovacích známok strieborných a 64 zlatých
  • 37 diplomov Slovenská krajina a čas
  • 85 diplomov Štafeta OM9OT
  • 25 diplomov Národné parky SR.


Vilo, OM3MB, diplomový manažér OTC.
 
Aktivita OM9OT na východe
Počas nasledujúcich štyroch dní (štvrtok až nedeľa) plánujem okružnú cestu po severovýchodnom Slovensku. Východzí a zatiaľ jediný zarezervovaný bod, z ktorého plánujem začať prevádzku zajtra, 8.5.2008 okolo 17-tej až 18-tej hodiny miestneho času je Stakčín v okrese Snina.

V piatok 9.5.2008 ide rádio a baterkou do batohu a pešou túrou sa presuniem do najvýchodnejšieho cípu SR na kopec Kremenec vo štvorci KN19CG, (okr.zn. SNI) odkade plánujem začiatok prevádzky medzi 15-tou až 16-tou hodinou MČ. Prevádzka potrvá však najdlhšie do 17:30, aby sme si ponechali dostatočnú časovú rezervu na zostup do civilizácie ešte za svetla.

V sobotu 10.5. 2008 ráno budem pracovať opäť zo Stakčína. Počas soboty sa presunieme niekde do Slovenského raja, odkiaľ sa stanica OM9OT zúčastní v nedeľu 11.5.2008 ráno aj závodu MEMORIÁL OTC SARA. QSO z preteku neplatia pre diplomy.

Pevne verím, že nám bude priaznivo naklonené aj počasie a teším sa na spojenia s Vami.

Jozef, OM5CD

 
Ďakujem
Ďakujem za odoslanie diplomu.Spravil radosť.(Aj moja XYL to hovorí)
OM6MF

Marián, OM6MF,gratulujeme Ti k získaniu diplomu.
Slovenská krajina a čas, HONOR Class s číslom 29.

Vilo, OM3MB, diplomový manažér OTC.
 
3 x Imro
Počas vysielania pod OM9OT ma v nedeľu o 7.59 zavolali za sebou 3 Imrovia, OM3CNF, OM2WM, OM8AHI. Ďakujem aj 3 YL, ktoré spestrili OM spojenia.

A máme aj príležitostnú značku a tou je OM90GI, ako najstarší OM rádioamater. Ďakujem všetkým za milé QSO, ktorých sa mi podarilo spraviť spolu 215.

73/88 Katka, OM3CRG
Celý článok
 
OM9OT z Dudiniec (KRU)
Jarko, OM1II, v rámci pobytu na liečení v kúpeľoch Dudince, sa rozhodol časť voľného času medzi procedúrami a inými povinnosťami venovať reláciam pod klubovou značkou OM9OT. Na rozdiel od predchádzajúcich vysielaní, bude používať QRP tcvr FT817 a vysielať módom CW, spravidla v segmentoch určených pre QRP prevádzku, najmä na 7 MHz a 14 MHz pásme

Prevádzka začne už zajtra 22.4.2008 a bude končiť 4.5.2008. Čas nie je určený, Jarko bude vysielať vtedy, kedy budú podmienky prijateľné.

Svoje vysielanie preruší iba v sobotu a nedeľu 26. a 27.4.2008 v čase, keď bude klubovú značku používať Katka, OM3CRG.

V prípade, že by počas pobytu Jarka v kúpeľoch mal iný člen OTC SARA záujem a možnosť používať klubovú značku, je možné na základe dohody s vedúcim operátorom urobiť zmenu.

OM3AA

 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 581 - 585 z 613

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates