topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Trocha turistiky
V sobotu 13.9.2008 sme si spravili výlet do Bergu. Nad dedinou vyčnieva rozhľadňa, je z nej nádherný výhľad na Bratislavu.

Najvýchodnejší vrch Rakúska (344 m) leží v Karpatoch a je dominantou bratislavskej Petržalky pri pohľade z balkónov. Pred osemdesiatym deviatym bola jeho návšteva nemožná, dnes to je vhodný cieľ na poldenný výlet. Overeným prístupom je Európska magistrála značená kódom “07” a bieločervenými pásmi na lesnom poraste. Zaparkujte v Bergu na návrší pri kostole a vrátte sa peši asi 200 metrov. Odbočte doľava do kopca. Orientačným bodom je kríž s vďakou za ochranu pri tureckých nájazdoch. Neskôr uvidíte kaplnku Petra a Pavla vpravo na návrší a vodáreň vľavo. Cesta je dobre značená. Každých cca 300 metrov je vybudované odpočívadlo s lavičkou.

Celý článok
 
Členovia, pomôžete ?
Vážení priatelia, členovia OLD-TIMERS CLUBU SARA!

Chcem každého z vás požiadať o zamyslenie sa nad osobným podielom na aktivitách, ktoré OTC pri svojej záujmovej činnosti uskutočňuje. Vopred chcem poznamenať, že nikoho nemožno nútiť, aby sa zabával konkrétnym spôsobom.Nielen že to nerobíme, ale ani to robiť nechceme. Napriek tomu si ale myslím, že by sa každý z nás mohol a mal podielať na tých aktivitách, ktoré sme sa ako klub rozhodoli realizovať.

Celý článok
 
OM9OT - last minute info
Oznamujeme priaznivcom OM9OT, že klubová stanica OTC sa zajtra, v sobotu 20.septembra 2008 zúčastní OM SSB preteku ( koná sa v čase od 04.00 do 06.00 UTC ). Po skončení preteku bude pod touto značkou pracovať ďalej Janko, OM7TQ z QTH Hnúšťa, okr. RSO, predovšetkým pre záujemcov o diplom Národné parky SR. Spojenie z preteku do tohoto diplomu nemožno využiť. Spojenia po preteku možno započítať alebo pre NP Muránska planina, alebo pre ChKO Cerová vrchovina.Príjemnú zábavu !

om3aa
 
Ako poslať denník z Memoriálu?
Zdravím všetkých priateľov počítačovej techniky. K dnešnému dňu 18.9.2008 mi poslalo denník z preteku Memoriál OTC 19 staníc.Do 20 dní od preteku (do 4.10.2008 ) nezabudnite poslať denník !

AKO STIAHNUŤ FORMULÁR DENNÍKA V EXCELI -na stránke OTC vľavo klikni na Memoriál OTC -v dolnej časti podmienok preteku klikni na "TU" -klikni na uložiť uložiť do: Plocha názov súboru: denník memoriál otc ......(dopíš svoju voľaciu značku) -klikni na ZATVORIŤ Súbor máš na ploche(ikona).

SÚBOR DENNÍK MEMORIÁL OTC(IKONU) MÁŠ NA PLOCHE -klikni na ikonu(dvojklik) -zatvor okno licencia WinRARu -dvojklikom otvor denník memoriálu otc -vyplň potrebné údaje denníka -potom zatvor a klikni na ÁNO.

ODOSIELANIE POŠTY(PRÍLOHA) -klikni na kancelársku spinku a pripoj súbor z plochy...

Podľa popísaného návodu som postupoval na mojom počítači.Tí šikovnejší to dokážu aj ináč. Výsledok Tvojho snaženia bude odoslanie denníka z preteku, kde budú všetky potrebné náležitosti, o.i. aj Tvoja volacia značka, body za jednotlivé spojenia a ich konečný súčet. Prví traja súťažiaci obdržia pekný diplom !!!

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
WWW od OM3TBG
Milan OM3TBG Milan DOSTÁL, OM3TBG, člen OTC SARA, držiteľ rádioamatérskej značky od roku 1968, ktorý vykonával funkciu rádiového dôstojníka a plavil sa na lodiach pod československou, aj slovenskou zástavou po mnohých moriach a oceánoch, dlhoročný operátor pobrežnej rádiostanice Slovenskej plavby a prístavov v bratislavskom prístave, výborný telegrafista, technik, experimentátor a propagátor digitálnych módov...

V ostatných rokoch sa Milan sústreďuje na vyhľadávanie najzaujímavejších rádioamatérskych stránok na internete, vytvára anotácie ich obsahu a poskytuje ich priateľom podľa ich potrieb. Prispieva tiež do rubriky "WWW ham stránky" Rádiožurnálu SZR.

Veľmi nás potešilo jeho rozhodnutie poskytnúť časť svojich príspevkov pre uvedený časopis z obdobia od roku 2004 do súčasnosti, z jeho osobného archívu, na zverejnenie na webovej stránke Old-Timers Clubu SARA.

Zaradili sme preto rubriku "WWW od OM3TBG", do ktorej sme umiestnili rad skomprimovaných Milanových anotácií, postrehov, spolu s webovými adresami vo formáte PDF.

Celý článok
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 566 - 570 z 645

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates