topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
OM9OT - last minute info
Oznamujeme priaznivcom OM9OT, že klubová stanica OTC sa zajtra, v sobotu 20.septembra 2008 zúčastní OM SSB preteku ( koná sa v čase od 04.00 do 06.00 UTC ). Po skončení preteku bude pod touto značkou pracovať ďalej Janko, OM7TQ z QTH Hnúšťa, okr. RSO, predovšetkým pre záujemcov o diplom Národné parky SR. Spojenie z preteku do tohoto diplomu nemožno využiť. Spojenia po preteku možno započítať alebo pre NP Muránska planina, alebo pre ChKO Cerová vrchovina.Príjemnú zábavu !

om3aa
 
Ako poslať denník z Memoriálu?
Zdravím všetkých priateľov počítačovej techniky. K dnešnému dňu 18.9.2008 mi poslalo denník z preteku Memoriál OTC 19 staníc.Do 20 dní od preteku (do 4.10.2008 ) nezabudnite poslať denník !

AKO STIAHNUŤ FORMULÁR DENNÍKA V EXCELI -na stránke OTC vľavo klikni na Memoriál OTC -v dolnej časti podmienok preteku klikni na "TU" -klikni na uložiť uložiť do: Plocha názov súboru: denník memoriál otc ......(dopíš svoju voľaciu značku) -klikni na ZATVORIŤ Súbor máš na ploche(ikona).

SÚBOR DENNÍK MEMORIÁL OTC(IKONU) MÁŠ NA PLOCHE -klikni na ikonu(dvojklik) -zatvor okno licencia WinRARu -dvojklikom otvor denník memoriálu otc -vyplň potrebné údaje denníka -potom zatvor a klikni na ÁNO.

ODOSIELANIE POŠTY(PRÍLOHA) -klikni na kancelársku spinku a pripoj súbor z plochy...

Podľa popísaného návodu som postupoval na mojom počítači.Tí šikovnejší to dokážu aj ináč. Výsledok Tvojho snaženia bude odoslanie denníka z preteku, kde budú všetky potrebné náležitosti, o.i. aj Tvoja volacia značka, body za jednotlivé spojenia a ich konečný súčet. Prví traja súťažiaci obdržia pekný diplom !!!

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
WWW od OM3TBG
Milan OM3TBG Milan DOSTÁL, OM3TBG, člen OTC SARA, držiteľ rádioamatérskej značky od roku 1968, ktorý vykonával funkciu rádiového dôstojníka a plavil sa na lodiach pod československou, aj slovenskou zástavou po mnohých moriach a oceánoch, dlhoročný operátor pobrežnej rádiostanice Slovenskej plavby a prístavov v bratislavskom prístave, výborný telegrafista, technik, experimentátor a propagátor digitálnych módov...

V ostatných rokoch sa Milan sústreďuje na vyhľadávanie najzaujímavejších rádioamatérskych stránok na internete, vytvára anotácie ich obsahu a poskytuje ich priateľom podľa ich potrieb. Prispieva tiež do rubriky "WWW ham stránky" Rádiožurnálu SZR.

Veľmi nás potešilo jeho rozhodnutie poskytnúť časť svojich príspevkov pre uvedený časopis z obdobia od roku 2004 do súčasnosti, z jeho osobného archívu, na zverejnenie na webovej stránke Old-Timers Clubu SARA.

Zaradili sme preto rubriku "WWW od OM3TBG", do ktorej sme umiestnili rad skomprimovaných Milanových anotácií, postrehov, spolu s webovými adresami vo formáte PDF.

Celý článok
 
Air Link Express
Air Link Express

http://www.airlinkexpress.org" Air Link Express. Ide o nový program pre najpopulárnejšie digi módy PSK31/63/125/250, MFSK a RTTY. Autorom je Alexander Krist KR1ST. Viac sa o ňom možno dozvedieť na jeho domácej webstránkewww.kr1st.com . Program je postavený pre Windows Vistu a zároveň má plnú zpätnú kompabilitu aj s Win XP. Má log s importom aj exportom spojení vo formáte ADIF a s možnosťou zoraďovať spojenia abecedne podľa údajov v jednotlivých stĺpcoch, t.j. podľa dátumu spojenia, značky protistanice, módu, pásma, atď. Log pri importe akceptuje aj spojenia inými módami, napr. CW a SSB.
Celý článok
 
OM3R vo VHF Conteste
Anténa OM3R Člen nášho klubu, Paľko, OM3CFR zo Senice, sa zúčastnil pred niekoľkými dňami IARU Region 1 VHF Contestu pod volacím znakom OM3R a zdá sa, že sa mu darilo. Svoju účasť v preteku spojil aj s malým rodinným výletom, takže mal so sebou aj pomocníkov. Paľkovi prajeme výborné výsledky aj v ďalších pretekoch.

Vyslovil ale otázku, či by nebolo možné popozerať, koľko členov, prípadne ktorí členovia OTC sa rádioama térskych pretekov zúčastňujú...
Celý článok
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 556 - 560 z 633

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates