topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
LOKÁTORY - pomoc záujemcom o diplom
Letné obdobie v rádioamatérskom prostredí je charakterizované zvýšenou aktivitou v expedičnej prevádzke z rôznych miest. Nemám teraz na mysli svetové expedície, ale vysielanie z rekreačných lokalít, z chát, kúpeľov, z turistických trás, ale aj vysielanie OM9OT. Ostatné z uvedených poskytuje mnohým rádioamatérom splnenie podmienok nielen pre diplomy OTC, ale aj pre diplomy vyhlásené SZR, ktorých dipl. manažérom je Milan, OM3CDN, prípadne Braňo, OM2FY, ale aj iní.

Osobitným prípadom je diplom WW LOKÁTORY SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ktorého podmienky boli kedysi zverejnené v časopise Rádiožurnál č.4/2001, no žial doteraz sa nenachádzajú na stránke www.hamradio.sk.

Keďže pre splnenie podmienok musí záujemca vlastniť všetky QSL lístky, pričom sú stanovené prísne pravidlá ohľadom uvedenia lokátora, nie je jednoduché také podmienky splniť. Bez ohľadu na stupeň istej "nedisciplíny" v posielaní QSL ístkov, nie je nezanedbateľná aj ekonomická stránka veci (cena QSL a poštovného).

Celý článok
 
Lovci diplomov pozor!
Všetkým priateľom, ktorí sa podieľali na expedíciach po hradoch a zámkoch odporúčam pozrieť podmienky nového a pekného diplomu vydávaného Rádioklubom OM3KFY v Stupave, SLOVENSKÉ HRADY A ZÁMKY - AKTIVÁTOR. Podmienky tohoto diplomu sú zverejnené na: http://www.hamradio.sk/, pod záložkou "Diplomy"

Miloš, OM3AA
 
Slovenský kras, okr.zn. KEO
Vilo, OM3CV, ktorý sa podrobuje kúpeľnému liečeniu v kúpeľoch Štós, bude používať klubovú značku OM9OT v utorok dňa 22. júla 2008 v čase od 15.00 hod. z QTH Jasovská jaskyňa, WWLOC KN08LQ, okr.zn. KEO . Uskutočnené QSO je pre diplom Národné parky SR využiteľné pre NP Slovenský kras. Ukončenie vysielania bude dané podmienkami a záujmom protistaníc. Je možné, že vysielanie sa uskutoční aj nasledujúceho dňa.
Miloš OM3AA
 
Aktivita OM9OT - okr.zn.MED, TVR
Aktivita členov Old-Timers Clubu SARA pokračuje :

V dňoch 18.7.2008 a 19.7.2008, spravidla od 7.00 hod. sa ozve v segmente SSB v pásme 80m klubová stanica OM9OT z QTH Palota, okr. Medzilaborce, okr.zn. MED. Operátorom bude opäť Jaromír OM8ON Pre diplom Národné parky SR je spojenie použiteľné do ChKO Východné Karpaty, LOC KN09XG.

V nedeľu 20.7.2008 a v pondelok 21.7.2008, asi od 7.00 hod. sa OM9OT ozve z QTH Zuberec, okres Tvrdošín, okr.zn. TVR Operátorom bude Jarko OM1II. Spojenie s ním možno pre diplom Národné parky SR použiť alebo ako Tatranský NP, alebo ako ChKO Horná Orava Lokátor upresní Jaro počas QSO.

Miloš, OM3AA
 
Nevyšlo to...
Človek mieni a mocná príroda mení. Na nedeľu 13.07.2008 som avizoval prevádzku stanice OM9OT z dvoch vzácnych "útržkov" lokátorov na najjužnejšom bode Slovenska. Niekoľko minút pred 17-ou hodinou som sa z miesta určenia aj ozval. No výdatná búrková činnosť nad územím celého Slovenska asi väčšinu HAM-ov odradila od zasadnutia k RIG-u. Desiatim šťastlivcom sa počas hodiny podarilo spraviť QSO z lokátora JN97DR a nasledovalo rozhodnutie o zrušení cesty do JN97ER. A po ňom už len rýchle balenie a únik pred smršťou výdatných rozmerov späť do bezpečia nášho contestového QTH v Kave. Nevadí, aspoň je dôvod na REPETE.

Jozef, OM5CD
Celý článok
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 551 - 555 z 606

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates