topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Prosba
Keďže máme záujem poskytnúť rádioamatérskej verejnosti možnosť získania diplomov, ktoré klub vydáva, dovoľujem si vás, členovia OTC SARA zo Slovenska, poprosiť, aby ste ma kontaktovali a dali mi vedieť termín a QTH (okr.zn.), kedy by ste boli ochotní a mali možnosť zavysielať s použitím klubovej značky OM9OT.Ďakujem za pozitívne odpovede.

Miloš,OM3AA
 
Diplomy
Zaujímave diplomy vydávané v OK : www.crk.cz škoda, že tam nie sú fotky diplomov.
Peter, OM3PV
 
Snívame
Leto je v plnom prúde, v Borovciach sme sa presvedčili, že ešte žijeme a dýchame..., viacerí snívajú o mori, iní o blížiacom sa €...

Je ale tiež kopa tých, čo snívajú o dorobení niekoľkých okresov pre diplom NÁRODNÉ PARKY SR, ktorý nie je možné získať bez potrebných spojení s klubovou stanicou OM9OT.

Nostalgicky si občas spomeniem na plány o opätovnom rozbehnutí vysielania OM9OT keď bude leto, keď bude dobré počasie, keď bude lepšie počasie, keď bude na záhrade všetko hotové, keď bude.....

Pozerám do diaľky a PONUKY vysielania NECHODIA a NECHODIA a NECHODIA... Tak neviem...

Vraj : Nádej zomiera posledná...

Miloš, OM3AA
 
Zábery z Boroviec
Na stranku: om3qq.rajce.idnes.cz/BOR_08 som umiestnil 165 zaberov z radioamaterskeho stretnutia Borovce 2008. Zhotovil ich "dvorny" fotografista a clen OM3KVE klubu usporiadatelov Maros, OM3WEN.
 
Borovce boli opäť OK!
Tradičné rádioamatérske stretnutie v Borovciach, neďaleko Piešťan, je za nami.Ako vždy, všetko bolo pripravené na jedničku. Príjemne upravená a vyzdobená sála, dobre fungujúci team, ktorý sa postaral o hladných a smädných. Burza so zaujímavými prístrojmi a materiálom,potešila mnohých. S ponukou nových zariadení prišli Miro,OM5AWS, aj Martin, OM6EE.Stretnutie navštívilo najmenej 460 účastníkov, ktorí sa podpísali do listiny účasti !!! Každý sme mali šancu podať ruku dávnym priateľom, ale aj tým, s ktorými sme sa stretli na rádioamatérskych pásmach iba pred relatívne kratším časom.Niekedy sme ale napriek tomu museli "zaloviť v pamäti", ak sme chceli toho druhého osloviť menom. Nie vždy sa to podarilo, ale vybavilo sa to zakaždým s úsmevom...

Ako vždy fungovala perfektne aj QSL služba, Vilo OM3MB a Števo OM3JW

Za to všetko príjemné chcem za seba a možno aj za ďalších, poďakovať LACOVI, OM2ALA, jeho xyl KATKE a všetkým priateľom z piešťanského rádioklubu, ktorí Lacovi účinne pomohli! Poďakovanie ale patrí aj všetkým, ktorí do Boroviec prišli nielen z OM, ale aj z OK1, OK2, SP a i.

Už dnes sa tešíme na BOROVCE 2009 !

Miloš OM3AA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 551 - 555 z 594

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates