topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Osobitné poďakovanie
ruža Nedá mi, aby som v súvislosti s odchodom z čela OTC SARA osobitne nepoďakoval na tejto webovej stránke tomu priateľovi, ktorý sa najviac zaslúžil o to, že toto pohľadné dielko existuje. Je to administrátor stránky Vilo, OM0AAO. On je ten, ktorý dal našej stránke tvár, on je ten, ktorý neodmietol moju prosbu o pomoc v čase, keď sa nám nedarilo získať pomoc odinakiaľ. Občas som vymýšľal rôzne doplňky alebo zmeny na stránke a hoci to asi niekedy bolo aj trocha zložitejšie, spravidla vyhovel. Mal trpezlivosť aj so mnou, keďže som sa pár vecí musel naučiť, aby som zvládol posunúť na web rôzne tie naše drobné texty, obrázky a informácie. Som presvedčený o tom, že aj vy všetci, ktorí našu stránku navštevujete a získavate niektoré informácie, vrátane všetkých tých, ktorí nám rôzne užitočné informácie prostredníctvom webu poskytli, sa k mojmu poďakovaniu pripájate.

Moja spolupráca s Vilom sa nekončí, budeme v nej pokračovať...

ruža1 A napokon v neposlednom rade : mimoriadna vďaka za množstvo práce vykonanej v prospech OLD-TIMERS CLUBU SARA patrí rovnako aj priateľovi Vilovi, OM3MB, ktorý ju svedomito odvádzal počas celej existencie klubu od jeho založenia v roku 1995. Za predpokladu, že by Rada bola doplnená o ďalších členov, ktorí by sa o Vilovu prácu podelili, viem si veľmi dobre predstaviť Vila, OM3MB, ako predsedu OTC SARA. Azda sa na mňa nik nenahnevá, ak sa za také riešenie prihováram.

Ešte raz vám,priatelia, ďakujem !

Miloš, OM3AA
 
OZNAM
Vážení priatelia, využívam našu webovú stránku, aby som vám oznámil, že po uvážení môjho veku, zdravotného stavu a niektorých ďalších okolností, ako aj faktu, že som v ostatnom období urobil niektoré chyby, som dňom 24.septembra 2008 rezignoval na funkciu predsedu OTC SARA

Úlohy predsedu týmto dňom, v zmysle dodatku ku Štatútu, schváleného na čl.schôdzke 2007 na Drozdove, plní do zvolenia nového predsedu podpredseda OTC, Vilo Jánoš, OM3CAQ.

Všetkým vám, ktorí ste sa osobne podielali na aktivitách OTC SARA, ďakujem a som presvedčený, že sa nám podarí ešte veľa pekných akcií.

Keďže nateraz je naďalej v platnosti Rozhodnutie TÚ SR o vedúcom operátorovi (zodpovednej osobe) klubovej stanice OM9OT, naďalej budem realizovať koordináciu vysielaní OM9OT do doby, pokedy by bolo rozhodnuté inak.

Miloš, OM3AA
 
Stretnutie Drozdovo 2008
krajinka6 Dovolujeme si oznamit vsetkym zaujemcom o stretnutia, ze v sobotu 11. oktobra tohoto roku sa uskutocni v Penzione Drozdovo uz 4.rocnik stretnutia radioamaterov. Zahajenie bude o deviatej doobeda, na programe bude sretnutie a pracovna schodzka clenov OTC, vystupenie clenov dvoch radioamaterskych expedicii v roku 2008 s bohatou dokumentaciou, radioamaterska burza, odpoludnajsi vystup na nedaleky Velky Inovec...O obcerstvenie a stravu je postarane priamo v priestoroch penzionu, parkovanie je zdarma. Stretnutie konci oficialne v odpoludnajsich hodinach, je tu mozne zo soboty na nedelu aj prenocovat. Noclah je mozne si zabezpecit priamo na mieste, alebo na tel. cislach, ktore sú uvedene na www.penziondrozdovo.sk, kde najdete aj ine informacie z tejto lokality.

Celý článok
 
Trocha turistiky
V sobotu 13.9.2008 sme si spravili výlet do Bergu. Nad dedinou vyčnieva rozhľadňa, je z nej nádherný výhľad na Bratislavu.

Najvýchodnejší vrch Rakúska (344 m) leží v Karpatoch a je dominantou bratislavskej Petržalky pri pohľade z balkónov. Pred osemdesiatym deviatym bola jeho návšteva nemožná, dnes to je vhodný cieľ na poldenný výlet. Overeným prístupom je Európska magistrála značená kódom “07” a bieločervenými pásmi na lesnom poraste. Zaparkujte v Bergu na návrší pri kostole a vrátte sa peši asi 200 metrov. Odbočte doľava do kopca. Orientačným bodom je kríž s vďakou za ochranu pri tureckých nájazdoch. Neskôr uvidíte kaplnku Petra a Pavla vpravo na návrší a vodáreň vľavo. Cesta je dobre značená. Každých cca 300 metrov je vybudované odpočívadlo s lavičkou.

Celý článok
 
Členovia, pomôžete ?
Vážení priatelia, členovia OLD-TIMERS CLUBU SARA!

Chcem každého z vás požiadať o zamyslenie sa nad osobným podielom na aktivitách, ktoré OTC pri svojej záujmovej činnosti uskutočňuje. Vopred chcem poznamenať, že nikoho nemožno nútiť, aby sa zabával konkrétnym spôsobom.Nielen že to nerobíme, ale ani to robiť nechceme. Napriek tomu si ale myslím, že by sa každý z nás mohol a mal podielať na tých aktivitách, ktoré sme sa ako klub rozhodoli realizovať.

Celý článok
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 551 - 555 z 633

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates