topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
"Radioamatérství"
Pre tých, ktorí sa pozreli na stránku Wikipedie - adresa je uvedená v predchádzajúcom príspevku, odporúčam po prečítaní článku o hamspiritu, kliknúť ešte na súvisiaci článok nazvaný "Radioamatérství", obsahuje viaceré milé poznámky a formulácie...

Miloš, OM3AA
 
Desať bodov HAM Spiritu
Ospravedlňujem sa Lukášovi, OM-0215, ktorý poslal tento článok na www.cq.sk, že som si dovolil ho prevziať aj pre stránku OTC SARA, keďže som presvedčený, že oživovania slov o hamspirite nie je nikdy nadostač...( pozri tiež napr. na http://cs.wikipedia.org/wiki/HAM_Spirit
Miloš, OM3AA

LukasOM3-0215 napísal: "10 bodov HAM Spiritu ako ich propagoval Ing.Vladimír Srdínko, ex OK1SV":

Celý článok
 
Ochrana kmitočtov
V tejto krátkej msg chcem upozorniť na zaujímavý článok Ing. Františka J a n d u, OK1HH, týkajúci sa ochrany rádiových frekvencií.

Je uverejnený na adrese http://www.rozhlas.cz/veda/technologie/_zprava/377432

Miloš, OM3AA
 
Bezdrôtový Martin - 3. časť
V Portishead/Burnham rádiu.

(Moje neoficiálne a možno aj neúplné spomienky na roky 1934 až 1939).

Keď bola stanica rádiovej rybárskej hliadky kvôli neekonomickej prevádzke uzavretá, poslali ma do Burnhamského rádia a vtedy som sa začal zaujímať o krátke vlny. Bola to hlavná britská rádiostanica pre komunikáciu s loďami na moriach po celom svete. Väčšina komunikácie sa konala prevádzkou CW na dlhých vlnách 2400, 2100 a 2013 metrov a tiež na krátkych vlnách 18, 24 a 36 metrov.

Vysielače boli v Portisheade a prijímače v 19 míľ vzdialenom Burnhame, takže sme mohli pracovať s niekoľkými loďami naraz na tom istom pásme bez vzájomného rušenia. Pri každom prijímači bol ovládací panel, ktorým si mohol operátor navoliť ľubovolný vysielač v Portisheade.

Keďže my operátori sme pracovali v Burnhame, môžem popísať len prijímače. Hoci sme sa zvykli stretávať príležitostne v Portisheade, nemali sme jasno v tom, ako je to s vysielačmi. Väčšina mala výkon okolo 6 kW.

Celý článok
 
Bezdrôtový Martin - 2.časť
„Bezdrôtový Martin“ bol môj titul, keď som bol operátorom poštovej rádiostanice v malej dedine Goodwick vo Walese, Pembrokeshire v roku 1932, kde sa polovica populácie volala Davies, Evans, alebo Jones. Preto bol potrebný ďalší popis, ako napr. poštár Evans, alebo pekár Jones. Chlapov z našej partie nazývali Bezdrôtový ten a ten.

Rádiová rybárska hliadka mala sídlo na vrchole útesu na goodwickej strane prístavu. Pod ním bola konečná stanica „Veľkej západnej železnice“, z ktorej odchádzali trajekty do Írska. Priestor, ktorý sme mali na starosti bolo Južné írske more a Bristolský kanál. Keď boli vhodné podmienky dovolali sme sa až do vôd Islandu. Vtedy bližšie stanice vo Wicku, alebo Portpatricku nemohli pracovať. (Začiatok spojení odrazom ?)

Celý článok
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 546 - 550 z 571

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates