topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Došlé denníky - Memoriál OTC SARA 2018 (CW)
V nedeľu 9. septembra 2018 sa uskutočnili jesenné telegrafné preteky, Memoriál OTC SARA, ktorých sa zúčastnilo okolo 30 staníc. Pod klubovou volacou značkou OM9OT z Bernolákova vysielal Vilo, OM3CAQ.
Zúčastniť sa týchto pretekov bolo cťou každého rádioamatéra, nie povinnosťou.
Vďaka Ti za Tvoju účasť a Tvoj čas, ktorý si pretekom venoval a týmto si si spomenul na našich zosnulých priateľov! .: Tu :. Skús do zeleného vyhľadávacieho poľa napísať slovo "silent", objaví sa Ti zoznam už zosnulých rádioamatérov.

Image Denníky poslali: OK1JVS, OK2BKP, OK2BND, OK7GU, OM100CSR, OM2AM, OM2KM, OM2TS, OM3CDN, OM3PA, OM3TC, OM3TSZ, OM3WZ, OM5CM, OM5KP, OM7AG, OM7AT, OM7CF, OM80PAR, OM8ON a SWL OM3-28393.

Ďakujem vám za poslané denníky, kto sa nenašiel v zozname, dajte mi vedieť!
(P) - poštou poslaný papierový denník, ako za starých čias

Stačí poslať odfotený, rukou vyplnený papierový denník z pretekov v prílohe pošty, kde budú všetky potrebné náležitosti, volacia značka, počet spojení, body za jednotlivé spojenia a ich konečný súčet!

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
Dvojpásmová anténa VKV/UKV
Táto anténa slúži na portejblovú, alebo mobilnú prevádzku. Pracuje ako 1/4 vlnovej dĺžky v pásme 2 m a 5/8 vlnovej dĺžky na 70 cm. Podrobný popis stavby tejto antény v PDF formáte si môžete prečítať a stiahnuť: .: Tu :.

Prútová anténa pre 2 m/70 cm
 
Vyhodnotenie Memoriálu OTC SARA - SSB - 2018
V nedeľu 13. mája 2018 sa uskutočnila fonická časť hodinových pretekov, Memoriál OTC SARA. Jarnej SSB časti sa zúčastnilo okolo 60 staníc. Denníky zaslalo 40 súťažiacich staníc. Počas pretekov klubová stanica OM9OT pracovala z Jedľových Kostolian, ktorej operátorom bol Karol, OM5KP. Karol spravil pekný výsledok, 58 spojení (30 x 1 a 28 x 3).
Pri rovnosti bodov bol rozhodujúci čas spojenia s klubovou stanicou OM9OT. Podmienky šírenia na 80 m pásme boli podpriemerné.
Ďakujeme všetkým rádioamatérom, ktorí si spomenuli a pretekov sa zúčastnili.
Výsledkové listiny a súťažné podmienky pretekov si môžete pozrieť .: Tu :.
Upozorňujeme záujemcov o pekné slovenské diplomy , ktorým takéto spojenie nateraz chýba, že platia aj spojenia z pretekov.

Za Radu OTC SARA Vilo, OM3CAQ


V Ý S L E D K Y => => => klikni na celý článok!

Celý článok
 
Memoriál OTC SARA (CW) 2018
Image

V nedeľu 9. septembra 2018 ráno o 08,00 hod sa začína Memoriál OTC SARA (CW)! Daj to vedieť ostatným, sú to len hodinové preteky, spomienka na našich priateľov .: Tu :. Svojou účasťou nás potešíš a prispeješ k obľube týchto pretekov.
Prví traja súťažiaci obdržia pekný diplom!


Klubová stanica OM9OT počas pretekov bude vysielať z ..., operátorom stanice bude ... Nájde sa niekto z členov OTC, kto má záujem?
Prečítaj si súťažné podmienky Memoriálu OTC SARA .: Tu :. !!!
Do 29. septembra 2018 nezabudni poslať súťažný denník. Došlé denníky budú potvrdzované jednotlivo a na stránke OTC SARA budú zverejňované volacie značky staníc, ktoré už poslali súťažný denník!

Rada OTC SARA
 
OK1WF - SK
Vo veku 69 rokov 1. septembra 2018 náhle zomrel Jaroslav Bažant, OK1WF z Chomutova, Českej republiky, člen OTC SARA č. 345.

Česť jeho pamiatke!

Honza, OK1MNV
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 46 - 50 z 660

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates