topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Pamiatka zosnulých
Do zeleného vyhľadávacieho poľa napíš "silent", objaví sa zoznam zosnulých priateľov. Zoznam sa Tvojim pričinením môže rozšíriť, ak Dušanovi, OM2ADP pošleš údaje priateľa, na ktorého si si spomenul. Jeho volaciu značku, meno, priezvisko, triedu a hlavne presný dátum úmrtia.
 
HB9JAI - SK
Amnon Bar Giora, 4X1DF, ktorého sme poznali aj ako Karl-Heinz Graetzera, HB9JAI, zomrel koncom októbra vo veku 93 rokov. Narodil sa v roku 1923 v Berlíne, v roku 1938 emigroval do Britskej Palestíny a usadil sa v Kibbutzi Northem. Austrálsky príslušník britských jednotiek ho zasvätil do tajov rádioamatérstva a Amnonova prvá značka bola ZC6AZ v roku 1946. V roku 1948 bol spoluzakladateľom izraelskej organizácie IARC a dostal koncesiu 4X4DF.
V roku 1960 pracoval pre Mossad pri hľadaní Josefa Mengeleho v Južnej Amerike. Amnon ho našiel v Paraguaji, ale nepodarilo sa ho deportovať do Izraela. V rokoch 1962-66 pracoval ako príslušník Mossadu v úlohe veliteľa ochranky kráľa Haileho Selassieho v Etiópii a tam mal značku ET3AZ. V rokoch 1967-73 pracoval ako obchodný zástupca vo Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku a v Izraeli. Z tých čias pochádzajú jeho značky HB9JAI, DK9IE a meno Karl-Heinz Graetzer. V roku 1973 odišiel do penzie, ale pracoval naďalej.

V deväťdesiatych rokoch sa s ním na služobných cestách vo Švajčiarsku zoznámil Vlado OM1HI a Amnon začal navštevovať Slovensko, hlavne tatranské stretnutia. Stal sa členom SZR a OTC klubu č. 57. V roku 1998 zorganizoval DX expedíciu 3B7RF a v roku 2001 bol manažérom 3B6RF. Na pásmach pracoval väčšinou CW a 30 rokov viedol sieť „Shabat Net“ na 20m. V roku 2008 bol zvolený za čestného prezidenta Israeli Amateur Radio Club.
Česť jeho pamiatke!

Tóno, OM3LU
 
OM3CFN - SK
Vo veku 94 rokov zomrel náš najstarší člen Ľudovít Bašo, OM3CFN
z Moravian nad Váhom, člen OTC SARA č. 206.
Česť jeho pamiatke!

Laco, OM2ALA
 
Vyhodnotenie Memoriálu OTC SARA - CW - 2016
V nedeľu 11. septembra 2016 sa uskutočnila telegrafná časť hodinových pretekov Memoriál OTC SARA. Jesennej CW časti sa zúčastnilo okolo 20 staníc. Denníky zaslalo 16 súťažiacich staníc.
Pri rovnosti bodov bol rozhodujúci čas spojenia s klubovou stanicou. Ďakujeme všetkým rádioamatérom, ktorí si spomenuli a pretekov sa zúčastnili.
Výsledkové listiny a súťažné podmienky pretekov si môžete pozrieť .: Tu :.
Jarná fonická časť Memoriálu OTC SARA sa bude konať v nedeľu 14. mája 2017 a jesenná telegrafná časť 10. septembra 2017 na ktorú vás už teraz srdečne pozývame! Tým, že o tom dáte vedieť svojim priateľom, zvýšite účasť v pretekoch.

Upozorňujeme záujemcov o pekné slovenské diplomy , ktorým takéto spojenie nateraz chýba, že platia aj spojenia z pretekov.

Za Radu OTC SARA Vilo, OM3CAQ


V Ý S L E D K Y => => => klikni na celý článok!

Celý článok
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni v októbri 2016 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

ImageVeku 80 rokov sa dožíva:

  • Václav KREUTZ, OM4DN


Veku 80 rokov sa dožíva:

  • Ladislav TORNÁRY, OM7EW


Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Vratislav VEVERKA, OK1KT


Veku 65 rokov sa dožíva:

  • Ladislav VITÍK, OK1LV


Veku 60 rokov sa dožíva:

  • Ferdinand ŠIMON, OM5ZX


Veku 55 rokov sa dožíva:

  • Lutz RADLOFF, DL5KUA


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 46 - 50 z 560

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates