topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Správa o činnosti OTC SARA za rok 2016
Vďaka internetovej stránke nášho klubu http://otc.cq.sk/ si na nej môže každý prečítať najdôležitejšie informácie, prípadne napísať svoj názor, nápad, alebo dať odkaz pre ostatných priateľov klubu. O našom klube si teraz môžete prečítať i vo Wikipédii.

K dnešnému dňu má klub 391 evidovaných členov, z toho 292 žijúcich členov, 202 je zo Slovenska. Od posledného stretnutia na Drozdove 10.10. 2015 zomreli 14 členovia klubu:
Stefan Wyporski, SP5BFW
Viktor Křížek, OK1XW
Alexander Korda, G4FDC (OM6SA)
Imrich Grega, OM3YK
Vladimír Varat, 9A2LP
Karel Valíček, OK2WFW
Ladislav Slávik, OM6CH
Jiří Malý, OK1ARN
Juraj Radziwill-Anoškin, OM1AJ
Július Varga, OM3CDP
Marian Rajčan, OM3CAF
Štefan Bálint, OM3AX
Ján Herceg, OM3TB
Petr Stahl, OM3EE
Naším najstarším členom je Ľudovít Bašo, OM3CFN. Narodil sa 23.8.1922, má úctyhodných 94 rokov! Najmladším členom je Patrik Trepáň, OM1XQ ktorý má 41 rokov.
Pribudli nám 6 noví členovia klubu:
Vojtech Valla, OM3WVV
Dušan Pavlík, OM2ADP
Wojciech W. Gelo, SP8MI
Peter Kopernický, OM7MO
Jerzy Gabka, SP8AQA
Peter Ladziansky, OM3PL

V roku 2015 sme oslavovali dvadsiate výročie založenia nášho klubu OTC SARA. Klub bol založený 18. novembra 1995 v hoteli Baník na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Do konca roka členovia klubu vysielali pod špeciálnou príležitostnou volacou značkou OM20OTC. Na našej webovej stránke je vytvorený informačný kalendár vysielania OM9OT/OM20OTC. Uskutočnené spojenia sú potvrdzované peknými QSL a niektoré zaujímavé došlé QSL si môžete pozrieť vo fotogalérii OM20OTC - QSL. Získali sme i pekné diplomy za vynikajúce výsledky v pretekoch pod klubovou volacou značkou OM20OTC a OM9OT.
Klubová stanica OM9OT bola aktíva v pretekoch Memoriál OTC SARA. Karol Psota, OM5KP vysielal z Jedľových Kostolian a Viliam Jánoš, OM3CAQ z Bernolákova.
Platnosť povolenia pre klubovú volaciu značku OM9OT je do 3.1.2026.
Mimoriadnou aktivitou nás poteší vysielanie našich členov pod klubovou volacou značkou z mnohých zaujímavých a žiadaných lokalít na území Slovenska s cieľom propagovať náš klub a našu krajinu, umožniť slovenským a zahraničným rádioamatérom získať obľúbené diplomy OTC, ako aj diplomy SZR.

V Drozdove dňa: 17.9.2016
Za Radu OTC SARA Viliam Jánoš, OM3CAQ
 
Stretnutie rádioamatérov na Drozdove
OM5KP, OM2LZ, OM5AB
V sobotu 17. septembra 2016 sa uskutočnilo 12. jesenné stretnutie rádioamatérov v horskom penzióne na Drozdove. Na stretnutie prišli rádioamatéri i s rodinkami z celého Slovenska, aj zo zahraničia. V priateľskej rodinnej atmosfére si každý prišiel na svoje. Kto neprišiel, môže iba ľutovať!
Fotografie zo stretnutia tomu najviac napovedia: OM5KP, OM5RS
Dovidenia na 3. jarnom rádioamatérskom stretnutí na Drozdove v roku 2017!
 
Došlé denníky - Memoriál OTC SARA 2016 (CW)
V nedeľu 11. septembra 2016 sa uskutočnili jesenné telegrafné preteky, Memoriál OTC SARA, ktorých sa zúčastnilo okolo 20 staníc.
Zúčastniť sa týchto pretekov bolo cťou každého rádioamatéra, nie povinnosťou.
Vďaka Ti za Tvoju účasť a Tvoj čas, ktorý si pretekom venoval a týmto si si spomenul na našich zosnulých priateľov! .: Tu :.

Image Denníky poslali: OK1DQP, OK2NO, OK8KM, OM2KM, OM3BA, OM3CAZ (P), OM3CFR, OM3PA, OM3WZ, OM4DU, OM7AT (P), OM8AQ, OM8CW, OM8FF, OM8HG, OM8ON.

Ďakujem vám za poslané denníky, kto sa nenašiel v zozname, dajte mi vedieť!
(P) - poštou poslaný papierový denník, ako za starých časov

Stačí do 1.októbra 2016 poslať odfotený, rukou vyplnený papierový denník z pretekov v prílohe pošty, kde budú všetky potrebné náležitosti, volacia značka, počet spojení, body za jednotlivé spojenia a ich konečný súčet!

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
Stretnutie Drozdovo 2016 - jesenné
V sobotu 17. septembra 2016 sa bude konať jesenné stretnutie rádioamatérov v horskom penzióne na Drozdove. Začiatok bude o 8,30 hod.
Tešíme sa na Vašu účasť!
Mapa
 
Memoriál OTC SARA (CW) 2016
Image

V nedeľu 11. septembra 2016 ráno o 08,00 hod sa začína Memoriál OTC SARA, jesenná telegrafná časť, na ktorú Vás srdečne pozývame!
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 41 - 45 z 550

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates