topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Naši jubilanti
Svoje významné dni v novembri 2017 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

ImageVeku 80 rokov sa dožíva:

  • Radmil ZOUHAR, OK2ON


Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Tadeusz GAJDEMSKI, SP5BWO


Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Pavel BADINKA, OM5FT


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Ján SZEBELLAI, OM3TSZ


Veku 65 rokov sa dožíva:

  • Ján ŠINKOVIČ, OM5XX


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
Pamiatka zosnulých
Do zeleného vyhľadávacieho poľa napíš "silent", objaví sa zoznam zosnulých priateľov. Zoznam sa Tvojim pričinením môže rozšíriť, ak Dušanovi, OM2ADP pošleš údaje priateľa, na ktorého si si spomenul. Jeho volaciu značku, meno, priezvisko, triedu a hlavne presný dátum úmrtia.
 
Stretnutie rádioamatérov v Poprade
Najväčšie rádioamatérske stretnutie TATRY 2017, ktoré organizuje SZR, bude 17.11. 19.11.2017 v hoteli Satel v Poprade na Mnoheľovej ulici
Všetky informácie o stretnutí sú postupne zverejňované na stránke http://tatry.szr.sk/
 
Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme
Srdečne zdravím všetkých rádioamatérov a dovoľujem si predniesť do rádioamatérskeho fóra problém, s ktorým sa už dlhú dobu užívatelia v SSB časti 80 m pásma stretávali a aj stretávajú.
Problém spočíva v dlhodobom - niekoľkoročnom úmyselnom rušení rádioamatérskej prevádzky na tomto pásme. Rušenie spočíva vo vysielaní rôznych pazvukov pochádzajúcich z elektronických hračiek, vydávaní modulačných pokusov typu bubu a najnovšie aj telegrafie, resp. pokusu o tento druh prevádzky. Je predpoklad, že sa jedná o jedného, maximálne dvoch jedincov, ktorí túto svoju obľúbenú činnosť vykonávajú už od skorých ranných hodín a vydržia s tým celé hodiny. Viacero rádioamatérov tento pretrvávajúci problém nahlásilo na kompetentných miestach, ktoré majú pod dohľadom kmitočtové spektrá, odpovede ani pozitívneho výsledku sme sa zatiaľ nedočkali. Bolo aj niekoľko pokusov rádioamatérov rušičov zamerať, bohužiaľ zatiaľ nie je medzi nami v tomto smere patričná spolupráca. Rušič či rušiči evidentne k svojej činnosti používajú kvalitné a výkonné zariadenia a plno rozmerové antény, čomu zodpovedá sila ich vysielania. Budeme mať snahu toto riešiť? Jeden smer zdroja rušenia bol zameraný niekoľkými rádioamatérmi, bohužiaľ všetky merania boli urobené prakticky v jednej línii - B.Bystrica - Trnava. Chýba zameranie z boku tejto línii, nájde sa niekto?
A ešte jeden poznatok: Rušič či rušiči reagujú svojim prejavom hlavne na dlhotrvajúce debaty niektorých rádioamatérov o činnostiach, ktoré nesúvisia s rádioamatérskou činnosťou, táto problematika bola už pred časom spomínaná, bohužiaľ na to podaktorí už zabúdame. A to je akýmsi magnetom pre činnosť už spomínaných kvákačov na 80 m pásme. Zamyslime sa prosím nad týmto čo tu píšem. Aj ja, čo píšem tieto riadky občas hovorím na pásme o veciach, ktoré by patrili do telefónu či na skype, ale to kompenzujem dlhoročnými stretnutiami rádioamatérov na Drozdove, ktoré organizujem :-) a organizovať budem...

Karol, OM5KP, Jedľové Kostoľany
 
Banská Bystrica 2017
OM3KPV Fotografie z výročného stretnutia členov rádioklubu OM3KPV v Banskej Bystrici si môžete pozrieť: .: Tu :.
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 41 - 45 z 619

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates