topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Veľkonočné prianie
Veľkonočné vajíčka

K novej jari veľa sily, by ste v zdraví dlho žili. Na Veľkú noc veľa vody, spokojnosti a pohody. Prajeme všetkým členom i návštevníkom našej stránky!
Rada OTC SARA
 
Chrudim 2018
Atlas-180
V sobotu 17. marca 2018 sa uskutočnilo rádioamatérske QRP stretnutie v Chrudimi, Českej republike. Na stretnutí boli členovia nášho klubu OM5LD, OM3TBG, OM3THX, OM6TC a OM3TY. Vyznávači QRP prevádzky používajú malý výkon 5 W a menej (QRP - znížte výkon).
S vysielacím zariadením v malých škatuľkách rôzneho prevedenia, využívajú tiež konzervy od sardiniek, nadväzujú spojenia na stovky až tisícky kilometrov. Sú to vyzretí rádioamatéri, dobrí technici a operátori. Táto zaujímavá skupina QRP zanietencov má vo svete veľkú obľubu. Združujú sa v QRP kluboch, v Čechách je to OK QRP KLUB , v Anglicku G QRP CLUB , v USA je QRP ARCI , v Rusku RU QRP a ešte ich je veľa ďalších. Atmosféru stretnutia vám priblížia fotografie, ktoré si môžete pozrieť .: Tu :. Fotografie z minuloročného stretnutia sa nachádzajú .: Tu :.

Laco, OM5LD

P.S. Fotografie sa nachádzajú na serveri Rajče Je tam umiestnených 116 albumov z rádioamatérskeho prostredia, prírody, turistiky, zo života. Pod každým albumom sú ešte adresy na informácie k danej tematike.
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni vo marci 2018 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

ImageVeku 80 rokov sa dožíva:

  • Fridrich OROLÍN, OM4FF


Veku 80 rokov sa dožíva:

  • Ján JEŠKO, OM4WW


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Štefan KURIC, OM2SB


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Pavol HORŇÁK, OM3MY


Veku 65 rokov sa dožíva:

  • Karol TOMAN, OM5NS


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
Ďalšie zaujímavé telegrafné kľúče
Pastička s popruhom na kolenoMagnetická pastička DL6YYM
Vo fotogalérii pribudli ďalšie zaujímavé telegrafné kľúče.
Sú tam tiež adresy na príspevky (1), (2), (3), ktoré sú umiestnené na našej stránke,
s možnosťou ich stiahnutia v PDF formáte: .: Tu :.
Pozrite si konštrukciu pastičky ruského rádioamatéra UA4LF, nový mechanický bug I2RTF precízneho vyhotovenia a kvalitnú magnetickú pastičku DL6YYM, tiež .: Tu :., a .: Tu :.

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
OMFF
Slovensko sa zapojilo do populárneho programu WWFF (World Wide Flora Fauna) s unikátnou aktivitou na záchranu svetovej flóry a fauny. Účelom je prilákať pozornosť svetovej verejnosti k problematike chránených oblastí uvedených v programe WWFF, kde sa nachádza chránené bohatstvo prírodné, vedecké, kultúrne, rekreačné či ozdravné, pre ktoré bol zavedený ochranný režim. V staršom príspevku SOTA a WFF, ktorý je na našej stránke, už niektoré odkazy nefungujú. Novou stránkou tohto medzinárodného diplomového programu je http://wwff.co/ Program WWFF je navrhnutý tak, aby sa doň mohol zapojiť každý, ponúka dva druhy diplomov. Pre aktivátorov, to sú tí, ktorí vysielajú z danej lokality a pre lovcov, ktorí pracujú z domu, prípadne práve aktivujú inú lokalitu. Zaužívané frekvencie:
Základná - 14.244 MHz (Forty Four ~ Flóra a Fauna)
SSB - 3.744, 7.144, 14.244, 18.144, 21.244, 24.944, 28.444 MHz
CW - 3.544, 7.024, 10.124, 14.044, 18.084, 21.044, 24.894, 28.044 MHz
Pri spojeniach s expedíciou vás pozdravia číslom „44“, to znamená „Forty Four ~ Flóra a Fauna“, čo je chápané ako slogan WWFF programu „Chráňte zelenú planétu Zem“

Diplom OM1AEG
Stránky slovenskej sekcie sú http://omff.wz.sk a slovenským koordinátorom je Peter, OM8AKX. Za aktivitu v programe WWFF je možné získať rôzne pekné diplomy nielen slovenské, ale aj zahraničné, uvedené vo všetkých podsekciách. Žiadosť o diplom odosielajte iba cez stránku programu WWFF
O diplom si môžu požiadať i rádioví poslucháči (SWL).
Na stránke http://wwff.co/logsearch/top-operators/ je uvedený TOP list slovenských „lovcov“ a „aktivátorov“ v rámci programu WWFF.

Vy 44! Vilo, OM3CAQ
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 36 - 40 z 629

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates