topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Obyce 2019
OM5NS a OM3THX Karol, OM5NS a Marián, OM3THX
Novoročné stretnutie rádioamatérov na Troch Kráľov v horskom hoteli Partizán pri Obyciach je už za nami, zúčastnilo sa ho 30 rádioamatérov aj s rodinnými príslušníkmi. Očakávali sme o niečo lepšiu účasť, pre nie najlepšie zvládnutú úpravu prístupovej cesty k miestu stretnutia sa všetkým na stretnutie nepodarilo dostať. Nálada v teplom a kultivovanom prostredí hotela Partizán bola už tradične výborná, prispeli k nej manželia Golianovci so svojimi harmonikami, podával sa výborný guláš a iné občerstvenie.
Fotografie z tohoto stretnutia sú k nahliadnutiu od OM5KP, OM3TFP a OM3JH
Kto sa na stretnutie dostal, určite neľutoval. Stretnutia sa zúčastnili rádioamatéri z blízkeho okolia, Nitry, Levíc, Bratislavy, Senca, Prievidze, Bánoviec, Trstína, Partizánskeho, Piešťan, Bernolákova... A skoro sa podarilo aj Zvolenčanom...
Ďakujeme všetkým za účasť za sťažených podmienok a dovidenia o rok...
 
Novoročné stretnutie pri Obyciach
V nedeľu 6.1.2019 na Troch kráľov sa uskutoční v reštaurácii Partizán Rezort pri Obyciach už 3. ročník novoročného stretnutia rádioamatérov. Stretnutie začína o 9:00, končí v poobedňajších hodinách. Dobrý guláš a iné občerstvenie sú zabezpečené, parkovanie je bez poplatku.
Prístup od Zlatých Moraviec, Topoľčianok je možný cez obce Machulince, Obyce, za Obyciami po 2 km smerom na Jedľové Kostoľany je upútavka, ktorá vás nasmeruje k miestu stretnutia. Od spomenutej upútavky sú k Partizánovi po dobrej asfaltke 3 km, tento úsek býva v zime dobre udržiavaný a prejazdný. Príchod na stretnutie od Novej Bane je možný cez Veľkú Lehotu, za ňou po pár km je odbočka doľava na Zlaté Moravce, po pár kilometroch asfaltkou miniete Jedľové Kostoľany, pred obcou Obyce je upútavka na Rezort Partizán, tu odbočíte doľava a po 3 km ste na mieste.
Článok a fotografie z minuloročného stretnutia: .: Tu :.

Tešíme sa na Vašu účasť!
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni v januári 2019 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

ImageVeku 80 rokov sa dožíva:

  • Jozef ANDRAŠOVIČ, OM3EQ


Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Rudolf OLEJNÍK, OM8SL


Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Ladislav LUČIVJANSKÝ, OM8BQ


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Ján POLÁK, OM8JP


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Peter GAŠPAREC, OM6PG


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Jozef SEDLÁR, OM4DU


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
Príjemné prežitie vianočných sviatkov
Telegrafný kľúč - darček Príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa šťastia, zdravia v novom roku 2019 prajeme všetkým členom i návštevníkom našej stránky! .: Tu :.

Rada OTC SARA
 
Bratislava 2018
V utorok 18.decembra sa v reštaurácii MAXOO na Wolkrovej 4 v Bratislave uskutočnilo už avizované predvianočné stretnutie rádioamatérov, bol to už 10. ročník. Prví účastníci sa začali schádzať už po 14. hodine, boli to chlapi s licenciou od Nitry ... Obe miestnosti kaviarne sa začali postupne zapĺňať, ako i prezenčná listina stretnutia. Na toto stretnutie prišlo 60 rádioamatérov, prišli i dámy! Vďaka menším rozmerom oboch miestností to pri vzájomných živých debatách zúčastnených pripomínalo včelí úľ ... O občerstvenie prítomných sa statočne staral barman Janko, ponúkol výborný guláš, teplé pagáče a iné dobroty, nik nehladoval a nebol smädný, ako vždy ... Keď už vonku nastala tma, prišiel čas na tradičnú tombolu, ktorej sa opäť zhostila zohratá trojica: Jarko OM1II, Duško OM3CVV a Evka OM1AED. Tombola bola opäť pestrá, 1. cena bol VKV trx. Stretnutie do svojich foťákov zaznamenávalo niekoľko ľudí, výsledky máte možnosť vidieť vo fotoalbumoch. Po 18. hodine sa začínali lúčiť účastníci, ktorí to mali domov ďalej. Na záver je potrebné poďakovať sa organizátorom tohoto milého a už tradičného stretnutia, bolo nám tam fajn a prídeme aj o rok, ak ...
Fotografie z tohtoročného rádioamatérskeho stretnutia v Bratislave si môžete pozrieť:
.: Tu :. a .: Tu :.
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 36 - 40 z 673

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates