topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
JW/OM6TC - Svalbard
JW/OM6TC
Starí Nóri rozprávali o krajine známej ako Svalbard - chladný okraj. Ostrovy však zaručene objavil až v roku 1596 holandský objaviteľ Viliam Barents. Svalbard sa skladá zo skupiny ostrovov v Severnom ľadovom oceáne, leží za severným polárnym kruhom. 60% územia Svalbardu pokrývajú ľadovce a snežné polia. Názov Svalbard v skutočnosti znamená „chladné pobrežie“. Teplé, severoatlantické prúdy, prúdiace okolo západného a severného pobrežia Špicbergov, však udržujú more okolo súostrovia nezamrznuté a schopné plavby po väčšinu roka, letá sú teplé a zimy chladné. Súostrovie slúžilo ako veľrybárska základňa v 17. a 18. storočí. Ostrovy od konca 19. storočia až do súčasnosti slúžia ako základný tábor pri polárnych expedíciách.
Na Svalbarde žije asi 2 800 obyvateľov. 55,4% z nich sú Nóri, 44,3% Rusi a Ukrajinci a 0,3% tvoria iné národnosti. Úradnou rečou na Svalbarde je nórčina, ale Rusi a Ukrajinci používajú ruštinu.
Svalbard je spravovaný ako súčasť Nórska. Oficiálnym predstaviteľom Svalbardu je guvernér - sysselmann, sídliaci v Longyearbyene. Guvernéra vymenúva nórska vláda.
Z tohto ostrova 15. až 19.9. 2017 vysielal náš člen Jozef, OM6TC. Zaujímavé čítanie, veľa pekných fotografií a zážitkov Jozefa a jeho syna z pobytu na Svalbarde si môžete pozrieť na špeciálnej stránke k tomuto vytvorenej: JW/OM6TC

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
OK2HI - SK
Vo veku 80 rokov zomrel Karel HOLÍK, OK2HI z Lukova, Českej republiky,
člen OTC SARA č. 96.

Česť jeho pamiatke!

Tom, OK2BFN
 
Stretnutie rádioamatérov na Drozdove
OM3LO, OM7CF, OM3YAG, OM3TC, OM3PA, SWL Jozef, OM3PL
V sobotu 16. septembra 2017 sa uskutočnilo 13. jesenné stretnutie rádioamatérov v horskom penzióne na Drozdove. Na stretnutie prišli rádioamatéri i s rodinkami z celého Slovenska, aj zo zahraničia. V priateľskej rodinnej atmosfére si každý prišiel na svoje. Kto neprišiel, môže iba ľutovať!
Fotografie zo stretnutia tomu najviac napovedia: OM5KP, OM5RS a fotografie na stránke OM1CI
Dovidenia na 4. jarnom rádioamatérskom stretnutí na Drozdove v roku 2018!
 
Došlé denníky - Memoriál OTC SARA 2017 (CW)
V nedeľu 10. septembra 2017 sa uskutočnili jesenné telegrafné preteky, Memoriál OTC SARA, ktorých sa zúčastnilo okolo 35 staníc. Pod klubovou značkou OM9OT z Komárna vysielal Ján, OM5XX.
Zúčastniť sa týchto pretekov bolo cťou každého rádioamatéra, nie povinnosťou.
Vďaka Ti za Tvoju účasť a Tvoj čas, ktorý si pretekom venoval a týmto si si spomenul na našich zosnulých priateľov! .: Tu :.

Image Denníky poslali: OK1AOU, OK1DOL, OK1DQP, OK1IF, OK2CDR, OM1II, OM1MJ, OM2AM, OM2KM, OM3CAZ (P), OM3CDN, OM3PA, OM3TC, OM3WZ, OM4DU, OM5CD, OM7AG, OM7AT (P), OM8AQ, OM8CW.

Ďakujem vám za poslané denníky, kto sa nenašiel v zozname, dajte mi vedieť!
(P) - poštou poslaný papierový denník, ako za starých časov

Stačí do 30. septembra 2017 poslať odfotený, rukou vyplnený papierový denník z pretekov v prílohe pošty, kde budú všetky potrebné náležitosti, volacia značka, počet spojení, body za jednotlivé spojenia a ich konečný súčet!

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
Správa o činnosti OTC SARA za rok 2017
Vďaka internetovej stránke nášho klubu http://otc.cq.sk/ si na nej môže každý prečítať najdôležitejšie informácie, prípadne napísať svoj názor, nápad, alebo dať odkaz pre ostatných priateľov klubu. O našom klube si môžete prečítať vo Wikipédii.

K dnešnému dňu má klub 392 evidovaných členov, z toho 283 žijúcich členov, 196 je zo Slovenska. Od posledného stretnutia na Drozdove 17.9.2016 zomreli 9 členovia klubu:
Ľudovít Bašo, OM3CFN
Karl Heinz Graetzer, HB9JAI
František Balek, OK1FR
Rudolf Pajurek, OK2OR (2015)
Pavol Bartók, OM5BP
Karol Uhrinovský, OM5CL
Jiří Foldyna, OM4SX
Vladimír Krnáč, OM7AB
Dušan Molnár, OM3DM
Naším najstarším členom je Vladimír Schwarzbacher, OM7SV. Narodil sa 27.2.1928, má úctyhodných 89 rokov! Najmladším členom je Patrik Trepáň, OM1XQ ktorý má 42 rokov.
Pribudol nám jeden nový člen klubu:
Pavol Vlček, OM3COE

Klubová stanica OM9OT bola aktíva v pretekoch Memoriál OTC SARA. Platnosť povolenia pre klubovú volaciu značku OM9OT je do 3.1.2026.
Mimoriadnou aktivitou nás poteší vysielanie našich členov pod klubovou volacou značkou z mnohých zaujímavých a žiadaných lokalít na území Slovenska s cieľom propagovať náš klub a našu krajinu, umožniť slovenským a zahraničným rádioamatérom získať obľúbené diplomy OTC, ako aj diplomy SZR.

V Drozdove dňa: 16.9.2017
Za Radu OTC SARA Viliam Jánoš, OM3CAQ
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 31 - 35 z 603

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates