topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Stretnutie rádioamatérov na Drozdove
Fotografie zo stretnutia sú umiestnené na špeciálnej stránke s názvom DROZDOVO, sústreďujú sa tam fotografie z rádioamatérskych stretnutí na Drozdove.

Dovidenia na 14. jesennom rádioamatérskom stretnutí na Drozdove 22. septembra 2018!
 
Stretnutie Drozdovo 2018 - jarné
Jozef, OM5OA_Vlado, OM6MV_Dušan, OM3FQ
V sobotu 9. júna 2018 sa bude konať jarné stretnutie rádioamatérov v horskom penzióne na Drozdove. Príchod je možný od Novej Bane smerom na Veľkú Lehotu, pred touto obcou je veľká tabuľa informujúca o prístupe k penziónu. Ďalší prístup je od Zlatých Moraviec, alebo od Topoľčianok, cez obce Machulince, Obyce, vedľa Jedľových Kostolian, smerom na Novú Baňu. Treba prejsť obcou Veľká Lehota, za ňou je informačná tabuľa o prístupe k penziónu. Po odbočení z hlavnej cesty ste približne po 2 km na mieste. V penzióne bude zabezpečené občerstvenie, prípadne nocľah z piatka na sobotu, alebo zo soboty na nedeľu. Parkovanie je zdarma. Začiatok bude o 8,00 hod.
Program stretnutia: Otvorenie, dokumenty o expedícii, rádioamatérska burza, stretnutie členov OTC, voľná diskusia, výstup na neďaleký Veľký Inovec. Alebo si môžete ísť pozrieť Starohutský vodopád, Kamenné more, Živánsku vežu, zámok v Topoľčiankach ...
Bude fungovať aj sekretariát SZR a QSL služba, takže budete môcť zaplatiť členské a predplatné Rádiožurnálu a priniesť svoje QSL lístky. Ak nahlásite QSL službe svoju účasť na stretnutí (email: Táto e-m@ilová adresa je chránená pred spamermi, musíte zapnúť podporu Javascriptu vo vašom prehliadači , tel. 0903 860235), prinesú vám aj QSL lístky, ktoré vám prišli.

Článok a fotografie z jarného a jesenného minuloročného stretnutia.
Tešíme sa na vašu účasť!
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni v júni 2018 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

ImageVeku 85 rokov sa dožíva:

  • Juraj SEDLÁČEK, OM3CDR


Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Milan LAKO, OM6AC


Veku 70 rokov sa dožíva:

  • Jindřich PROKEL, OK2LA


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
Došlé denníky - Memoriál OTC SARA 2018 (SSB)
V nedeľu 13. mája 2018 sa uskutočnili jarné fonické preteky, Memoriál OTC SARA, ktorých sa zúčastnilo okolo 60 staníc. Pod klubovou značkou OM9OT z Jedľových Kostolian vysielal Karol, OM5KP.
Zúčastniť sa týchto pretekov bolo cťou každého rádioamatéra, nie povinnosťou.
Vďaka Ti za Tvoju účasť a Tvoj čas, ktorý si pretekom venoval a týmto si si spomenul na našich zosnulých priateľov! .: Tu :.

Image Denníky poslali: OK1AOU, OK2BFN, OK2BKP, OK2BMI (P), OK2SG, OK2WKF, OM1ADA, OM1AKU, OM2AM, OM2LZ, OM2RL, OM3CDN, OM3CFE, OM3CVV, OM3KAP, OM3PA, OM3TC, OM3TSZ, OM3WBQ, OM3WBQ (P), OM3WEB, OM3WYB (P), OM4AQP, OM4DU, OM5LR, OM5NA, OM5WW, OM5ZX, OM6AT, OM6TC, OM7AG, OM7ANT, OM7AT, OM7AXL, OM7CF, OM8ARG, OM8AQ, OM8CH, OM8KD a SWL OM3-28393 (P).

Ďakujem vám za poslané denníky, kto sa nenašiel v zozname, dajte mi vedieť!
(P) - poštou poslaný papierový denník, ako za starých čias

Stačí poslať odfotený, rukou vyplnený papierový denník z pretekov v prílohe pošty, kde budú všetky potrebné náležitosti, volacia značka, počet spojení, body za jednotlivé spojenia a ich konečný súčet!

Vy 73! Vilo, OM3CAQ
 
OM3BT - SK
Vo veku 80 rokov 20. mája 2018 zomrel Boris BOSÁK, OM3BT z Bratislavy,
člen OTC SARA č. 74.
Fotografia Borisa s priateľmi, bývalými kolegami z práce .: Tu :.

Posledná rozlúčka s Borisom Bosákom bude vo štvrtok 24.5.2018 o 11,00 hod na Čučoriedkovej ulici č. 12 v Bratislave - Ružinov. Česť jeho pamiatke!

Smútiaca rodina
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 26 - 30 z 629

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates