topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Stretnutie rádioamatérov v Poprade
Najväčšie rádioamatérske stretnutie TATRY 2017, ktoré organizuje SZR, bude 17.11. 19.11.2017 v hoteli Satel v Poprade na Mnoheľovej ulici
Všetky informácie o stretnutí sú postupne zverejňované na stránke http://tatry.szr.sk/
 
Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme
Srdečne zdravím všetkých rádioamatérov a dovoľujem si predniesť do rádioamatérskeho fóra problém, s ktorým sa už dlhú dobu užívatelia v SSB časti 80 m pásma stretávali a aj stretávajú.
Problém spočíva v dlhodobom - niekoľkoročnom úmyselnom rušení rádioamatérskej prevádzky na tomto pásme. Rušenie spočíva vo vysielaní rôznych pazvukov pochádzajúcich z elektronických hračiek, vydávaní modulačných pokusov typu bubu a najnovšie aj telegrafie, resp. pokusu o tento druh prevádzky. Je predpoklad, že sa jedná o jedného, maximálne dvoch jedincov, ktorí túto svoju obľúbenú činnosť vykonávajú už od skorých ranných hodín a vydržia s tým celé hodiny. Viacero rádioamatérov tento pretrvávajúci problém nahlásilo na kompetentných miestach, ktoré majú pod dohľadom kmitočtové spektrá, odpovede ani pozitívneho výsledku sme sa zatiaľ nedočkali. Bolo aj niekoľko pokusov rádioamatérov rušičov zamerať, bohužiaľ zatiaľ nie je medzi nami v tomto smere patričná spolupráca. Rušič či rušiči evidentne k svojej činnosti používajú kvalitné a výkonné zariadenia a plno rozmerové antény, čomu zodpovedá sila ich vysielania. Budeme mať snahu toto riešiť? Jeden smer zdroja rušenia bol zameraný niekoľkými rádioamatérmi, bohužiaľ všetky merania boli urobené prakticky v jednej línii - B.Bystrica - Trnava. Chýba zameranie z boku tejto línii, nájde sa niekto?
A ešte jeden poznatok: Rušič či rušiči reagujú svojim prejavom hlavne na dlhotrvajúce debaty niektorých rádioamatérov o činnostiach, ktoré nesúvisia s rádioamatérskou činnosťou, táto problematika bola už pred časom spomínaná, bohužiaľ na to podaktorí už zabúdame. A to je akýmsi magnetom pre činnosť už spomínaných kvákačov na 80 m pásme. Zamyslime sa prosím nad týmto čo tu píšem. Aj ja, čo píšem tieto riadky občas hovorím na pásme o veciach, ktoré by patrili do telefónu či na skype, ale to kompenzujem dlhoročnými stretnutiami rádioamatérov na Drozdove, ktoré organizujem :-) a organizovať budem...

Karol, OM5KP, Jedľové Kostoľany
 
Banská Bystrica 2017
OM3KPV Fotografie z výročného stretnutia členov rádioklubu OM3KPV v Banskej Bystrici si môžete pozrieť: .: Tu :.
 
Vyhodnotenie Memoriálu OTC SARA - CW - 2017
V nedeľu 10. septembra 2017 sa uskutočnila telegrafná časť hodinových pretekov, Memoriál OTC SARA. Jesennej CW časti sa zúčastnilo okolo 35 staníc. Denníky zaslalo 20 súťažiacich staníc. Výsledky boli veľmi tesné, pri rovnosti bodov bol rozhodujúci čas spojenia s klubovou stanicou. Pod klubovou volacou značkou OM9OT z Komárna vysielal Ján, OM5XX.
Ďakujeme všetkým rádioamatérom, ktorí si spomenuli a pretekov sa zúčastnili.
Výsledkové listiny a súťažné podmienky pretekov si môžete pozrieť .: Tu :.
Jarná fonická časť Memoriálu OTC SARA sa bude konať v nedeľu 13. mája 2018 a jesenná telegrafná časť 9. septembra 2018, na ktorú vás už teraz srdečne pozývame! Tým, že o tom dáte vedieť svojim priateľom, zvýšite účasť v pretekoch.

Upozorňujeme záujemcov o pekné slovenské diplomy , ktorým takéto spojenie nateraz chýba, že platia aj spojenia z pretekov.

Za Radu OTC SARA Vilo, OM3CAQ


V Ý S L E D K Y => => => klikni na celý článok!

Celý článok
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni v októbri 2017 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

Narodeninová tortaVeku 80 rokov sa dožíva:

  • Egon HENSLER, DF6UD


Veku 80 rokov sa dožíva:

  • Vladimír MARKO, OM3TLE


Veku 60 rokov sa dožíva:

  • Márie ŘÍHOVÁ, OK5AR


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 26 - 30 z 603

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates