topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Zaujímavé diplomy našich členov
Diplom za "1. miesto zo Slovenska" získal Vlado, OM8VL: diplom OM8VL
diplom OM3CAQ

Diplom za spojenia s príležitostnou stanicou TM300SK. Prívlastok kráľ Slnko si vyslúžil francúzsky panovník Ľudovít XIV., ktorý vládol v rokoch 1643 – 1715. Presadzoval, aby tak ako on a jeho rodina, rovnako aj celá spoločnosť a svet okolo neho zachovávali kráľovské dekórum. Všetci mali žiť presne podľa vytýčených spoločenských predpisov. Sám seba postavil do pozície centrálneho bodu, okolo ktorého sa pohyboval život celého štátu. Niektoré jeho spôsoby a požiadavky boli na vtedajšiu Európu nevídané, ba priam až bizarné. Jednou z noviniek bolo, že Ľudovít XIV. zahrnul do dvorného ceremoniálu aj vykonávanie kráľovskej potreby .: Tu :.
 
OM3YK - SK
S hlbokým zármutkom oznamujeme, že v pondelok 2. novembra 2015 nás opustil náš priateľ Imrich Grega, OM3YK člen OTC SARA č.72 vo veku 86 rokov. Pohreb bude mať v piatok 6.11.2015 o 13:00 hod. na hlavnom cintoríne v Prešove. Bol to významný rádioamatér známy svojou činnosťou na krátkovlnných pásmach. Bol aktívnym a zakladajúcim členom niekoľkých rádioklubov. V prvých počiatkoch televíznych prenosov bol aktérom retranslácie TV signálu medzi Prahou a Prešovom s využitím Lomnického štítu ako retranslačného bodu pre mesto Prešov. Jeho zásluhou v Prešove bolo možné sledovať vysielanie TV, aj keď to iné mestá na Slovensku ešte nemali. Mohli by sme menovať aj ďalšie jeho odborné činnosti, ktorých nie je málo. Môžeme však zodpovedne konštatovať, Imro budeš nám chýbať! Kto ste Imra poznali, venujte mu tichú spomienku.
Česť jeho pamiatke!

Juraj, OM3ZBG
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni v novembri 2015 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

ImageVeku 85 rokov sa dožíva:

Veku 75 rokov sa dožíva:

  • Ľudovít ZAJÍČEK, OM2LZ


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
Pamiatka zosnulých
Do zeleného vyhľadávacieho poľa napíš "silent", objaví sa zoznam zosnulých priateľov. Zoznam sa Tvojim pričinením môže rozšíriť, ak Dušanovi, OM2ADP pošleš údaje priateľa, na ktorého si si spomenul. Jeho volaciu značku, meno, priezvisko, triedu a hlavne presný dátum úmrtia.
 
OM6SA - SK
Vo veku 71 rokov zomrel Alexander KORDA, OM6SA (G4FDC) z Vrútok,
člen OTC SARA č.312. .: Tu :.
Česť jeho pamiatke!

Jano, OM3ID
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 16 - 20 z 472

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates