topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď
(Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
OM8CA - SK
Len čosi pred vyše mesiacom sme si pripomenuli krásne životné jubileum - 97 rokov, najstaršieho slovenského rádioamatéra, Gejzu Illéša - OM8CA, člen OTC SARA č.18.
Priali sme mu všetko najlepšie a hlavne veľa dobrého zdravia. Preto nás aj prekvapila smutná správa, že nás Gejza v sobotu 10.1.2015 vo večerných hodinách navždy opustil.
Gejza bol členom kolektívnej stanice OM3KWM a mnoho rokov pracoval aj pod niekoľkými príležitostnými značkami.
Ostali po ňom výsledky niekoľko desaťročnej usilovnej práce, ale čo je podstatné, ostali naňho pekné spomienky.
Kto ste ho poznali, venujte mu tichú spomienku.
Česť jeho pamiatke!

Jano, OM8JP
 
Naši jubilanti
Svoje významné dni v januári 2015 oslávia títo naši priatelia - členovia OTC SARA:

Narodeninová tortaVeku 75 rokov sa dožíva:

  • Vilo GLASA, OM3CDZ


Veku 65 rokov sa dožíva:

  • Pavol MARTINČEK, OM3WEB


Veku 65 rokov sa dožíva:

  • Jozef VÁCLAVÍK, OM7YC


Prajeme vám veľa šťastia, zdravia v ďalšom živote i príjemných chvíľ strávených pri stretnutiach s priateľmi ako osobne, tak i na rádioamatérskych pásmach!

Rada OTC SARA
 
Príjemné prežitie vianočných sviatkov
Vianoce 2014 Príjemné prežitie vianočných sviatkov,
veľa šťastia, zdravia v novom roku 2015 prajeme všetkým členom i návštevníkom našej stránky! .: Tu :.

Rada OTC SARA
 
Bratislava 2014
Prvé fotografie z tohtoročného rádioamatérskeho stretnutia v Bratislave od Jozefa, OM1CI si môžete pozrieť na jeho stránke, alebo .: Tu :.

Vianočné stretnutie rádioamatérov v Bratislave
A ďalšie fotografie od Karola, OM5KP sú umiestnené .: Tu :.
Zábavné video zo stretnutia od Imra, OM2WM je .: Tu :.

Tohtoročné 6. nepravidelné stretnutie rádioamatérov v Petržalke bolo čo do počtu zapísaných účastníkov rekordné - 57 účastníkov. Počtom boli zaskočení nielen organizátori, ale aj samotní prítomní rádioamatéri. Pre organizátorov je to výzva do budúcnosti, nakoľko lokálne stretnutie prerástlo svojou účasťou na vysoko nadpetržalské. Prišli priatelia z QTH ako je - Humenné, Martin, Nitra, Bánovce, Piešťany, Komárno, Galanta, Trnava a určite aj ďalšie. Zastúpené boli takmer všetky kraje. Prví prichádzali už od 14-tej hodiny, skôr ako samotní organizátori.
Na 15.30 bol stanovený čas zahájenia stretnutia. Dušan OM3CVV privítal prítomných, vydal potrebné pokyny a zaželal príjemnú zábavu. Výdaj guláša až o 16-tej hodine bol spôsobený absenciou chleba, čo určite nepokazilo náladu. Naša jediná zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Evka OM1AED vyberala peniaze za tombolu a spolu s organizátormi pomáhala s vylosovaním tých šťastnejších lístkov. Začo patrí poďakovanie nielen jej, ale aj ostatným sponzorom za dary do tomboly.
Družné rozhovory pokračovali aj počas losovania, niektoré hodne hlasité, mali snahu losovanie tomboly narúšať, ale živá retranslačná stanica medzi dverami zabezpečila posielanie informácií do susednej miestnosti. Keď boli vylosované posledné ceny, všimol som si jeden zaujímavý fakt - život nekončí manželstvom, ale skončením tomboly. Vtedy totiž začal hromadný únik časti účastníkov do tepla domova.
Osvetlenie bolo podľa odborníkov dostatočné a preto nebol problém o foto a video, ktoré s ľahkosťou profesionálov hravo zvládli - Karol OM5KP, Jozef OM1CI a Imro OM2WM. Že tam chýbala ceduľka s nápisom, že priestor je monitorovaný nikomu nevadilo a bez problémov pózovali pred kamerami.
Podľa výrazu v tvárach naživo, alebo na fotkách, sa javí stretnutie ako vydarené. Guláš bol vysoko jedlý a minuli sa aj utopence. Stretnutie okorenil hrou na gitaru Ľudo OM0ATU, v speve mu konkurovali aj Janovia OM1JS a OM3TC a ďalší prítomní, ktorí vydržali až do záveru. Zdravé jadro sa presunulo do expresa, kde privítalo oneskorenca Alexa OM3TY. Poďakovanie patrí všetkým prítomným, nakoľko bez nich by sa stretnutie nekonalo.

Za organizačný výbor Dušan OM3CVV a Jaro OM1II.
 
TATRY 2014
Fotografie z tohtoročného 40. rádioamatérskeho stretnutia v Poprade od Stana, OM8AQ si môžete pozrieť na jeho stránke .: Tu :.
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 16 - 20 z 503

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates