topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Bratislava 2018 PDF Vytlač E-mail
V utorok 18.decembra sa v reštaurácii MAXOO na Wolkrovej 4 v Bratislave uskutočnilo už avizované predvianočné stretnutie rádioamatérov, bol to už 10. ročník. Prví účastníci sa začali schádzať už po 14. hodine, boli to chlapi s licenciou od Nitry ... Obe miestnosti kaviarne sa začali postupne zapĺňať, ako i prezenčná listina stretnutia. Na toto stretnutie prišlo 60 rádioamatérov, prišli i dámy! Vďaka menším rozmerom oboch miestností to pri vzájomných živých debatách zúčastnených pripomínalo včelí úľ ... O občerstvenie prítomných sa statočne staral barman Janko, ponúkol výborný guláš, teplé pagáče a iné dobroty, nik nehladoval a nebol smädný, ako vždy ... Keď už vonku nastala tma, prišiel čas na tradičnú tombolu, ktorej sa opäť zhostila zohratá trojica: Jarko OM1II, Duško OM3CVV a Evka OM1AED. Tombola bola opäť pestrá, 1. cena bol VKV trx. Stretnutie do svojich foťákov zaznamenávalo niekoľko ľudí, výsledky máte možnosť vidieť vo fotoalbumoch. Po 18. hodine sa začínali lúčiť účastníci, ktorí to mali domov ďalej. Na záver je potrebné poďakovať sa organizátorom tohoto milého a už tradičného stretnutia, bolo nám tam fajn a prídeme aj o rok, ak ...
Fotografie z tohtoročného rádioamatérskeho stretnutia v Bratislave si môžete pozrieť:
.: Tu :. a .: Tu :.
 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ zdravotnícke oblečenie ] [ OM0A ] [ www.cq.sk ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates