topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB
O nás PDF Vytlač E-mail
Old-Timers Club SARA (Slovak Amateur Radio Association) združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek. Klub bol založený na ustanovujúcej členskej schôdzi dňa 18. novembra 1995 v hoteli Baník na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Tu bol schválený Štatút OTC a zvolená Rada OTC v zložení Harry OM3EA, Vilo OM3MB a Miloš OM3AA (vtedy OM1AA) ako prvý predseda klubu a od 4.1.1996 sa stal tiež vedúcim operátorom klubovej stanice OM9OT.

Od začiatku roka 2008 má klub svoju internetovú stránku http://otc.cq.sk/

Niektorí členovia klubu sa stretávajú denne na obľúbenej krátkovlnnej frekvencii 3,756 MHz a každoročne na stretnutí rádioamatérov v rekreačnom stredisku Drozdovo, neďaleko mesta Nová Baňa v okrese Žarnovica.
Rovnako radi sa však zúčastňujú aj ďalších rádioamatérskych stretnutí, v Borovciach, v Tatranských Matliaroch, vo Vrútkach, v Holiciach, vo Frenštáte pod Radhošťom, v Laa a.d.Thaya, Fridrichshafene, na stretnutiach v Maďarsku, ako aj na niektorých CB stretnutiach.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými vedomosťami i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo dosiaľ sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov.

Niektorí členovia sa dlhodobo zúčastňujú domácich aj medzinárodných pretekov a dosahujú v nich výborné umiestnenie. Podieľali sa, alebo sa stále podieľajú na konštrukčnej a odbornej publikačnej činnosti, angažujú sa ako predsedovia rádioklubov, pomáhajú v príprave mladých adeptov nášho koníčka, realizujú sa v oblasti rozvoja ARES a podobne.

Členov OTC SARA v zmysle Stanov zastupuje Rada OTC a v jej mene členovia Rady OTC. Stanovy umožňujú členstvo v OTC SARA aj rádioamatérom z celého sveta (v súčasnosti sú z 9A, EA, DL, G, HA, HB, I, OK, OM, OZ, PA, SP, SM, VE, VK, W, YU.)

Našu špeciálnu klubovú značku OM9OT je možné prevádzkovať v súlade s Rozhodnutím TÚ SR iba na území Slovenskej republiky. Členovia OTC vysielajú pod klubovou značkou OM9OT z mnohých zaujímavých a žiadaných lokalít na území Slovenska s cieľom umožniť slovenským a zahraničným rádioamatérom získať obľúbené diplomy OTC, ako aj diplomy SZR.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
 

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 
Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates