topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB

Klub pamätníkov Slovenského zväzu rádioamatérov

Old-Timers Club SARA združuje dlhoročných držiteľov povolenia na zriadenie a prevádzkovanie amatérskej rádiovej stanice, ktorí ho získali najmenej pred 20-timi rokmi, bez ohľadu na ich súčasný vek.

Členovia klubu patria medzi skúsených rádioamatérov s teoretickými i praktickými skúsenosťami z rádiotechniky a prevádzky na rádioamatérskych pásmach. Viacerí boli, alebo sú známymi DX-manmi, pretekármi a reprezentantmi krajiny v rádioamatérskych disciplínach, v minulosti aj nositeľmi najvyšších športových titulov. Mnohí sa v minulosti podieľali, alebo stále podieľajú na konštrukčnej, či odbornej publikačnej činnosti.

QSL lístky je možné zasielať cez QSL službu SZR, alebo direkt. QSL manažérom klubovej stanice OM9OT je Vilo, OM3MB.
Klubová stanica OM9OT a diplomy PDF Vytlač E-mail
Kto zobudí našu klubovú stanicu zo zimného spánku a zavysiela?
Našu špeciálnu klubovú značku OM9OT je možné prevádzkovať v súlade s Rozhodnutím TÚ SR iba na území Slovenskej republiky. Členovia OTC vysielajú pod klubovou značkou OM9OT z mnohých zaujímavých a žiadaných lokalít na území Slovenska s cieľom umožniť slovenským a zahraničným rádioamatérom získať obľúbené diplomy OTC, ako aj diplomy SZR:

OTC AWARD - za spojenie s klubovou stanicou OM9OT je možné započítať 5 spojení a 50 bodov

Štafeta OM9OT - do diplomu platia spojenia s klubovou stanicou OM9OT vždy z iného QTH

Slovenská krajina a čas - za spojenie s klubovou stanicou OM9OT, ktorá vysielala z miesta, obce, alebo okresu, kde sa objekt nachádza, sa započíta 10 bodov

Národné parky SR - za spojenie s klubovou stanicou OM9OT, vysielajúcou z území okresov, v ktorých sa nachádzajú národné parky a chránené krajinné oblasti SR. Za spojenie s okresom, z ktorého vysielala OM9OT, okresný znak sa môže použiť iba raz.

Diplomy SZR - vysielaním klubovej stanice OM9OT z niektorej vzácnej lokality na území Slovenska sa umožní slovenským i zahraničným rádioamatérom získať tieto pekné diplomy.


Pre diplomy SZR už nie sú potrebné QSL lístky. Prezídium SZR schválilo na svojom zasadnutí 19.11.2009 zmenu v podmienkach slovenských diplomov. Diplomy budú po novom vydávané už len na základe výpisu z denníka, potvrdeného dvoma rádioamatérmi. To znamená, že deklarované spojenia už nemusia byť potvrdené QSL lístkami!

Vilo, OM3CAQ
 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 

Odporúčame: [ www.ubytovanietatry.net ] [ www.pracovneodevy.com ][ OM0A ] [ www.cq.sk ] [ www.bielastopa.com ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates