topleft
topright

Hľadať v OM+OK CB

 

Hľadať na stránke

Podmienky šírenia

KV podmienky


Slnečné vyžarovanie: Status

Geomagnetické pole: StatusPodmienky na 2m


Aurora:
Status

Es vrstva:
Status

Dnešný vývoj vo vesmíre:
Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec

OM9OT QSL

OM9OT QSL
QSL manažérom klubovej stanice
OM9OT
je
Vilo, OM3MB
Air Link Express PDF Vytlač E-mail
Air Link Express

http://www.airlinkexpress.org" Air Link Express. Ide o nový program pre najpopulárnejšie digi módy PSK31/63/125/250, MFSK a RTTY. Autorom je Alexander Krist KR1ST. Viac sa o ňom možno dozvedieť na jeho domácej webstránkewww.kr1st.com . Program je postavený pre Windows Vistu a zároveň má plnú zpätnú kompabilitu aj s Win XP. Má log s importom aj exportom spojení vo formáte ADIF a s možnosťou zoraďovať spojenia abecedne podľa údajov v jednotlivých stĺpcoch, t.j. podľa dátumu spojenia, značky protistanice, módu, pásma, atď. Log pri importe akceptuje aj spojenia inými módami, napr. CW a SSB.
Autor implantoval osvedčený „DSP engine“ MMVari od Makoto Mori JE3HHT. Funguje tu s vylepšenými funkciami v oblasti DSP filtrov. Užívateľ programu má možnosť výberu z niekoľkých preddefinovaných filtrov, širokých od 100 do 1200 Hz, ďalej možnosť vytvoriť si cez makro vlastný filter, alebo pohodlne jednoduchým pohybom myšou na vodopáde veľmi rýchlo vytvoriť akýkoľvek široký filter ľubovolne frekvenčne posadený.

Air Link Express podporuje viaceré zvukové karty. Pre vstup a výstup zvuku možno použiť rozdielne zvuk. karty. Vo výbave programu je aj zpätné prehrávanie zvukového príjmu v trvaní 60, 30 alebo 15 sekúnd. V okne programu beží súčasne vodopád aj spektrum, ktorých intenzitu možno nastaviť príslušným „ťahovým potenciometrom“. Je možná prevádzka split, pričom na vodopáde vidno označenie rozdielnych frekvencií pre príjem a vysielanie. Hlavné okno programu má jednoduchý graficky dizajn a intuitívne ovládanie

. Manuál k programu je zpracovaný prehľadne a „priateľsky.“ Veľkosť programu 1,7 MB. Program si vyžaduje, aby bol v PC vopred nainštalovaný „MS NET.Framework 2.0“ od Microsoftu.
Posledná verzia programu: 1.5.1.222, vydaná 7. aug.2008.

OM3TBG, Bratislava, 15. sept. 2008
 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >

OTC anketa

Máte anténu pre 160m pásmo?
 
Odporúčame: [ zdravotnícke oblečenie ] [ OM0A ] [ www.cq.sk ]
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates